| ѕєñσяιтα a întrebat:

Am nevoie de ceva coafuri pentru parul mediu`, usor ondulat la varfuri. [ Nu am nevoie de poze cum e aranjat, ci ce se poarta acum ].
Multumesc. Fundita!batting eyelashes

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de toate depinde de personalitatea ta, (in paranteza "parul mediu" inseamna in romana: coupe de cheveux pana la umeri, sau firul de par fin?)
la ora actuala se poarta coiffures "naturale" dar studiate, adica: de exemplu chignon ridicat prins in cateva clame "aparent neglijent" si cu suvite "rebele"; sau parul lasat liber cu mèches din fata prinse pe laterala in clame simple, sau poti sa alegi un carré, si aici o multitudine de oferte. Un carré pe un par ondulat usor e pe de o parte glamour, feminin, senzual, rebel, rock si foarte usor de intretinut. in mare rezumat la ora actuala se poarta naturalul si pentru a alege o coiffure ai nevoie de personalitatea ta, temperamentul tau, forma fetei si stylul tau vestimentar plus culoarea parului. Voilà voilà. succès!winking