| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de mare ajutor sfatuiti-ma pai sa ncepem cu inceputul eu sunt in clasa a 6 a B si am intalnit la scoala 2 baieti foarte draguti numai ca erau in clasa a 7 a in fine asta nu conteaza si as vrea sa fiu cu unu dintre ei si nu stiu cum sa intru in vorba cu ei sau ceva de genu sau macar sa pot sa ii fac sa ma placa sau sa ma observe deci am nevoie de mare mare ajutorr si apropo nu prea stiu multe decaspre ei stiu doar cum ii cheama si cati ani au in fine asta nu conteaza pentru mine conteaza doar sa ma poata observa si sa ii fac sa ma placa si dupa aia urmeazza partea a 2 a si la partea a 2 a sa nu va ganditi la prostii partea a 2a este dupa ce ii fac sa ma placa (simpatizeze)dupa aia ii spun unuia daca vrea sa fie cu mine deci nu va ganditi la prosti deci care ma sfatuieste si pe mine? deci sper sa ma sfatuiti bine multumesc! aaa si apropo eu sunt o fire mai rusinoasa de felul meu si nu ma pot duce direct la ei sa ii spun ca ii plac sau ceva de genu deci vreau mai multe etape prin care ii pot face sa ma placa (simpatizeze) si sa ma bage in seama prima data as verea sa pot intra in grupul lor si sa pot sa ma imprietenesc ccu ei ca amici logic si dupa aia sa ii fac sa ma placa (simpatizeze) si dupa aia partea a 2a sper sa ma sfatuiti cat mai bine posibil

7 răspunsuri:
| believe a răspuns:

In unanim cu,, roberta,, insa daca nu te poti stapini, vezi daca nu aveti prieteni comuni(totusi nu fata e cea care trebuie sa faca 1pas)!

| Silviu591 a răspuns:

1.nu le lua id-urile.de asta gresiti voi fetelor.pe mess sunteti super deschise. vorbiti ore intregi.si cand ajungeti fata in fata "dhaa".

2.inteleg ca nu te baga in seama.nah.scuze ca iti zic asta. dar depinde si cum arati.intelegi? nu poti fi o fetita mai plinutza si sa astepti sa vina fat-frumos la tine.( asta a fost cam dura.scuze.dar e adevarul)

3. in primul rand ar trebui sa te intereseze scoala. dar nu a zis nimeni ca nu le poti face pe amandoua nu? dar in primul rand ar trebui sa te intereseze scoala.

4. mergi si tu aproape de el/ei. daca vrei sa fi cu amandoi big grin. fa din sprancene.clipeste zambind. un semn ceva care sa arate ca esti interesata.gasesti tu ceva.

5. am observat ca folosesti cam des "deci". ai probleme cu comunicarea. din care rezulta ca ar trebui sa te intereseze si mai mult scoala.

mai asteaptawinking

| roberta_7421 a răspuns:

Buna! nu te supara, dar tu la varsta asta ar trebui sa te interesezi cum sa inveti mai bine, nu sa te interesezi cum sa te faci placuta de baieti...ai timp din belsug pentru asa ceva.normal ca esti timida sau rusinoasa pentru ca esti micuta. ce e in capul tau? tu inca nici nu stii ce vrei, ti-e indiferent ca e unul sau altul, atata timp cat ai prieten? inca ceva, incearca as renunti la acel"deci", il folosesti prea mult si in primul rand nu se incepe o propozitie cu "deci". cuvantul deci e o interjectie si arata o concluzie.pe viitor renunta la acest cuvant si incearca sa mai si inveti, te asigur ca nu strica. Dar in fine, eu cred ca ai putea sa te duci sa vezi cu ce fete stau de vorbesc, pe urma mergi la acele fete si te bagi in vb cu ele.In felul acesta poate te va baga in seama si pe tine unul dintre ei, nu are importanta care

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti face griji, fii tu insati si vorbeste cu ei. Gaseste o scuze plauzibila pentru a fii in preajma lor si stay cu ei impreuna cu alte fete.:happy Fa rost de id celui de care iti placelove struck si vorbeste pe mess...fii cat mai deschisa si zambeste tot timpul (merge intotdeauna)star

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La inceput trebuie sa te vad dupia sa ii vad si pe ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai copile pe tine nu te intereseaza scoala sau te intereseaza baieti ca eu la varsta ta invatam nu ma interesa baieti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci xxx cu ei?