| andr33utza12 a întrebat:

BUNA! am nevoie de niste sfaturi. Deci vorbesc sau vorbeam big grin cu un baiat de ceva timp, vorbesc mai nimic alt ceva bine ne-am si intalnit desigur. el m-a cautat mult timp a vrut sa ne intalnim insa eu nu aveam curajul sa ma intalnesc cu el. la un moment dat ne-am intalnit, iar el chiar m-a sunat un pic mai des imi batea apropouri sa ne intalnim dar eu nu-i dadeam mai nici un raspuns. pot spune ca ma invitat in multe locuri dar am refuzat si asta deci eu practic voiam sa vorbesc cu el pe mess la tel bine sa ne si intalnim dar intr-un loc retras. acum insa el nu ma cauta mai deloc pe face nu intra de sunat nu ma suna, desi daca il sun vorbeste nu da de inteles altceva. Va rog puteti sa imi spuneti ce sa fac, desi eu cred ca ar trebui sa renunt daca el nu imi da nici un sens insa nu pot pentru ca m-am obisnuit sa vorbesc cu ba chiar imi place. Deci ce sa fac sa il mai caut sau mai bine as astepta sa vad daca ma cauta el ceea ce nu prea cred multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Andu20 a răspuns:

Parerea mea este ca el poate isi doreste si nu stie cum sa iti zica, poate e timid si nu are curajul sa se deschida in fata ta. Daca tie chiar iti place de el nu inteleg de ce refuzi sa il vezi, el practic isi doreste sa te vada. Iar faza cu sarutul, pentru el poate ca este o cale de a iti da de inteles ca vrea sa fie ceva intre voi. Mai ai vr-o intrebare la care pot sa iti raspund?

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Dupa ce scrii tu, baiatul a incercat de mai multe ori, dar daca tu l-ai refuzat de fiecare data ce era sa inteleaga?
A inteles ca tu nu vrei nimic de la el si ca atare s-a "redirectionat".
Ce mai poti face dupa toate astea? nu stiu, poate ar merita sa te risti ca atunci cand va intalniti sa spui ca totusi accepti invitatia lui la plimbare etc.

| Andu20 a răspuns:

Buna Andreea! Parerea mea este ca tu sa continuii relatia cu el ca pana acum.Asteapta o perioada sa vezi daca el te va cauta. Cred ca el iti plateste cu aceas moneda, facand ceea ce faceai tu cand te cauta el (te trateaza cu indiferenta ). Eu consider ca daca isi doreste cu adevarat sa fie ceva mai mult intre voi te va cauta...
:*

| andr33utza12 explică (pentru Andu20):

Ce pot sa iti zic zilele astea m-a sunat odata spre uimirea mea. el a vrut sa ne intalnim si a propus sa vina pe aici pe unde stau. eu normal ca nu vreau mi se pare ca e prea mult ce sa caute aici? nu am o relatie cu el asa ca ce sa caut? si sa iti mai zic o chestie de fapt ceea ce nu pot sa inteleg si poate ma lamuresti tu big grin pai la naiba vb de atata timp ne-am intalnit de ce nu imi zice daca nu vreau sa fiu cu el, cum sa-l sarut daca nu suntem impreuna? eu nu fac asa ceva si de aceea ma intreb oare e posibil sa creada ca suntem impreuna? parerea ta? multumesc kiss

| Andu20 a răspuns (pentru andr33utza12):

Parerea mea este ca el poate isi doreste si nu stie cum sa iti zica, poate e timid si nu are curajul sa se deschida in fata ta. Daca tie chiar iti place de el nu inteleg de ce refuzi sa il vezi, el practic isi doreste sa te vada. Iar faza cu sarutul, pentru el poate ca este o cale de a iti da de inteles ca vrea sa fie ceva intre voi. Mai ai vr-o intrebare la care pot sa iti raspund?