| Teteteo a întrebat:

Am nevoie de sfaturile voastre. Sunt in clasa a 8 a si am 14 ani. N am indragostit de un fost coleg de clasa care sta la blocul vecin. Nu am mai vorbit cu el de ceva timp dar ma gandesc numai la el. Ies de cateva ori cu cainele meu afara in speranta ca o sa ma intalnesc cu el. Nu mai stiu ce sa fac. Va rog sa ma ajutati! Funda

Răspuns Câştigător
| FluturicaMicaMica a răspuns:

Pai, poți sa-i spui. Tu nu pierzi nimic, chiar daca te-ar refuza.
Poți încerca să-l abordezi tu. Ba un mesaj pe Facebook, ba îi spui că mergi cu câinele la plimbare si-l inviți sau îl inviți la un suc.
Poți să te uiți la 10 semne că un bărbat te place (parcă așa se numea clipul) un clip de-al lui Motan Show sau sa te uiți pe Youtube la ceva de genul. Poate ar arăta că te place.
Sugestiile astea sunt valabile doar dacă ești fata. Ești fata, nu?

1 răspuns:
| NAT0 a răspuns:

Ești fată, da? Mbine. Abordează-l tu. Bunăăă, ce mai faci? Pe Facebook că e mai lejer și după 5-10 minute îi zici dacă iese afară să plimbi cățelul.