| VampyYuki a întrebat:

Am nevoie de un mic sfathappy,si anume:mie multi colegi si prieteni imi spun ca sunt talentata cand vine vorba de actorie. Mi s-a mai spus de multe ori ca as putea sa fiu actrita. Si chiar astazi au venit niste domnisoare la noi la scoala de la Scoala de actorie New Talents si ne-au impartit niste pliante. Prima data ma gandeam ca nu e nu stiu ce,si mi-am zis ca doar imi pierd vremea,dar totusi l-am citit. Si a inceput sa mi se para destul de interesant,asa ca ma gandeam sa ma inscriu. Dar eu am o mare,mare problema:sunt foarte timida... Mi-as dori sa ma inscriu dar mi-e c-o s-o dau in bara rau de tot, sau nu ma vor alege si o sa ma simt prost dupa. Va rog daca aveti niste sfaturi pentru mine care sa ma ajute sa scap de aceasta timiditate.

2 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Pai daca nu risti, nu castigi. Inscrie-te si ignora faptul ca esti timida. Cine n-o fii!? In plus, n-ai de unde sa stii ca poate vei devein o mare actrita. Mai bine sa-ti para rau ca ai incercat, decat sa-ti para rau ca nu ai facut-o!winking

| ROsiuGabi a răspuns:

Hmmmm sa vedem: in primul rand incearca sa iti lasi frica de scena deoparte trebuie sa iti inchipui ca nu e nimeni acolo si trebuie sa te incurajezi singura sa ai incredere in fortele propri. Si daca nu reusesti asta e macar ai incercat, dar eu cred ca daca iti dai silinta si te straduiesti din suflet sunt convins ca vei reusi.