| Pandautterfly2 a întrebat:

Am nevoie de un sfat de la voi.
Am 13 ani.
Verisoara mea a plecat in Anglia.E a 2 oara cand vine acasa din Anglia.A plecat acum aprox 2 ani impreuna cu prietenul ei.Inainte sa il cunoasca pe el era in Timisoara, unde lucra, insa dupa ce l a cunoscut pe el ca sa nu aiba o relatie la departare a plecat si ea.
Au venit din Anglia acum o sapt si ceva.Ea nu a prea avut timp sa stea cu noi pentru ca a trebuit sa mearga si acasa la prietenul ei si azi s au dus la Timisoara de unde vor pleca.Imi este foarte dor de ea si de fiecare data imi vine sa plang.e ca o sora pentru mine, insa daca plang eu plange si sora mea si nu pot sa o vad plangand.
Nu stiu ce sa fac ca sa nu mai plang.In ultima vreme sunt foarte sensibila.Prima data cand a plecat nu mi-a fost asa de greu sa accept.Habar n·am ce sa fac.Aseara ea o tinea in brate pe sora mea care plangea si mai avea putin si plangea si ea.Pana si mamei ii scapa plansul.
Ma gandesc ca poate e din cauza pubertatii, chiar nu stiu de ce plang asa de mult in ultima vreme.Nu stiu de ce imi e asa de greu.
Astept un sfat de la voi, chiar am nevoie mare.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme, lansul in vremea copilariei este ceva normal!
Va trece odata cu trecerea anilor.
Vei creste si vei vedea ca nu mai ai motive sa plangi din orice nicmi, precum copii mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii puternica. Incearca sa faci ceea ce iti place cel mai mult si vei vedea ca iti va fi mai usor... spun din proprie experienta. Priveste si partea pozitiva a vietii..nu doar pe cea negativa. Te vei obisnui, iti va trece iar in timp vei fi mai puternica si vei face faţa mai usor situatiilor de genul acesta.