| maria_6489 a întrebat:

Buna:*am nevoie de un sfat de la voi.am in clasa un coleg care il plac foarte mult, nu stiu daca si el simte asta pentru mine.Problema este ca nu am curaj sa il intreb, nu stiu cum sa formulez straight facesi ma gandesc ca poate nu ar mai vorbi cu mine s-au le-ar zice si la colegi ca il plac, si nu vreau ca acestia sa afle ca il plac ca mereu au glume proaste in eistraight facePlecam uneori acasa impreuna dar nu singuri, si cu alti colegi, am id lui de mess am vb de vreo 2 ori pana acum cu el.In ore se mai uita la mine dar nu zambeste nu face nimic, la informatica sta langa mine si il mai ajut atunci cand are nevoie. Vreau sa ii spun cat mai repede ca il plac, pentru ca nu vreau sa il pierd pentru ca il plac foarte mult, dar nu stiu cum sa ii spun, cum sa incep discutia cu elstraight face

4 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Marialove struck! Interesanta poveste.Asa-i dragostea.Crede-ma ca nu toti baieti arata atunci cand le place de o fata.Probabil el e mai inchis si nu vrea sa-si arate sentimentele.Asa ca fi tu aia mai curajoasa si spune-i oriunde oricand (doar cand sunteti numai voi doi). Multa BAfta!^^love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu ar trebui sa faci tu primul pas, petru ca baietii nu apreciaza un astfel de gest. ei vor sa para ca au situatia sub control si ca iau decizii singuri. poate trebuie sa dai de inteles lucru ascesta, sa faci ceva gesturi si sa-si dea el seama singur. iar daca nu reactioneaza cu nimic, inseamna ca nu simte nimic pentru tine. nu uita ca baieti mai sunt si care e sa fie al tau o sa fie nu are rost sa te amagesti.asa e in iata admiram ne place dar trebuie sa si constientizam ca nu il putem avea.ne gandim ca nu e bun pentru noi si mergem mai departe. sper ca te-am ajutat. SUCCES

| PopescuAdina a răspuns:

Buna Maria,
Cu totii am trecut prin situatii de genul acesta. Tu, trebuie sa iti faci curaj si sa te simti bine in pielea ta, apoi restul vine de la sine.

Spune-i ca il placi dar nu folosi vechile si clasicele metode. Incearca sa o faci cumva subtil, fara a-l speria sau a face o imagine proasta. Cum spuneai si tu, daca chiar il placi actioneaza REPEDE, nu pierde nici o ocazie sa intri in vorba cu el.

| xoxoirina a răspuns:

Pune o prietena sa il intrebe ce crede despre tine si dk te place...si dk zice ca da. vorbeste ca el... dar ai grija pe cine pui ca s.ar putea sa te minta big grin. Bafta! >big grin