| Eu1544u a întrebat:

Am nevoie de un sfat! Mai sunt 3 ani pana termin liceul, stiu ca pentru unii pare o vesncie, dar eu sunt o fire mai precauta, asa ca, inca de pe acum ma gandesc la ce vreau sa fac in viitor! Am o mare paiune, cantatul, pasiune pe care incerc sa o fructific cum stiu eu mai bine de 6 ani la o sectie de canto! Imi place mult muzica, mai ales ca acum incep sa culeg roadele muncii mele! Dar, imi place si calatoritul si o fac foarte des! In principiu as vrea sa dau la facultatea de geografie(fiindca ador materia), si sa aleg specializarea de turism! doar ca nu o sa mai am timp de muzica lucrand in domeniul turismului, domeniu care ma atrage mult de tot! O alta varianta o reprezinta Academia de Politie, care imi pare interesanta, dar nu la fel ca cea de geogra! Dupa terminarea Academiei, activand ca bugetar as avea mult mai mult timp liber si mi-as urma paiunea! Eu sunt o fire activa, imi place miscarea, o fac foarte des! Problema mea e ca nu stiu ce sa aleg intre turism si Academie! Daca aleg turismul nu o sa mai am mult timp pentru muzica, daca aleg Academia nu stiu exact cum o sa fie! Un sfat, dau funda! (sa nu vad comentarii de genul,, este prea devreme sa te gandesti la asta" fiindca nu sunt de acord, eu prefer sa ma axez din timp pe ceea ce vreau sa fac mai departe) Mersi!

Răspuns Câştigător
| Simplu10 a răspuns:

E normal ca la varsta ta sa iti doresti multe mai ales dorintele devin din ce in ce mai greu de atins cand vine munca, te poti axa pe ce iti place si te face sa te simti bine pentru a te pastra cat mai frumoasa si normala in aceasta viata, daca ajungi sa faci ce trebuie sa faci doar ca trebuie sa faci te poti considera zombi!