| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Bună, am nevoie mare de ajutor …eu m-am vopsit cu vopsea negru, acum 2 săptămâni fără amoniac și a început să se ducă vopseaua și am multe șuvițe șatene și în partea de sus am o parte mare decolorată și maică-mea nu mă mai lasă să mă vopsesc încă o dată pentru ca e prea des.Ce să fac ..ca luni încep liceul…vă rog….

Răspuns Câştigător
| AiEnmaa a răspuns:

Buna! O metoda ieftina ar fi sa iei niste pastile de vitamina C, sa le pisezi si sa le pui cu putin sampon, speli parul cu "masca" asta facuta din vitamina C si sampon si o lasi pe cap 10-15 minute. Eu am reusit sa scot foarte multa vopsea in felul asta din par happy se mai gasesc prin dm niste cutii cu remover de vopsea, eu am folosit, insa nu mi-a scos complet culoarea si mi se par foarte scumpe, daca ai parul lung ai nevoie de 2-3 cutii cel putin. In mod normal, cel mai repede cand l-ai putea vopsi iar ar fi la 3 saptamani, asa recomanda stilistii, tu stii ce e cel mai bine pentru tine happy eu mi-am vopsit parul tot liceul si am fost sefa de promotie, aviz celuilalt comentariu big grin

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mama ta are dreptate sa nu te mai lase sa te vopsesti, fiindca incepe scoala si nu ai nevoie de asa ceva.
Spala-te pe cap tot la 2 zile si se va curata toata vopseaua neagra, lasandu-ti parul natural si sanatos.

| Anonima181991999kkkk explică (pentru Violleta2022):

Poți să nu mi mai răspunzi la nicio întrebare? Nu mă ajută cu absolut nimic insultele.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima181991999kkkk):

De ce?
Esti incapabila sa intelegi ceea ce doua femei adulte iti spun, spre binele tau?

PS NU te-a insultat nimeni! Tu esti cea care intelege aiurea, fiindca am recomandat exact acelasi lucru pe care ti l-a spus si maica-ta, doar ca la comentariu meu ai sarit de fund in sus.
Probabil copil fara bun simt, care nu accepta un raspuns corect si real, fiindca nu-i convine ei.
Ma rog, sper sa te educe maica-ta mai bine, inainte sa faci si alte lucruri rele.

| Fatamuntilor a răspuns:

Da,e prea des!
cam la 3 luni e recomandat sa te vopsesti.
Nu ca parul e bicolor, am mai vazut fete asfel.
La scoala iti prinzi parul incat sa se vada cat mai putin.