| ROX_5276 a întrebat:

Buna am nevoie urgent de ajutor. Ce intelegeti ca inseamna protectia consumatorului si ce faceti voi in calitate de consumator.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Protectia consumatorului e o lege prin care consumatorul poate sa faca o plangere la inspectoratul de politie sau la inspectorii care se ocupa cu alimentele (daca sunt de calitate si conditiile in care se mentin) Daca eu cumpar o conserva de peste si cand o deschid are muste in ele eu merg cu conserva si fac plangere la politie si se iau masuri impotriva vanzatorului sau a firmei respective.

2 răspunsuri:
| anonima2003 a răspuns:

Pai...
eu ca si consumator am drepturi.Ca si tine, ca toti oamenii din UE.
Iar drepturile consumatorului sunt:
-dreptul de a fi aparat,
-de a alege,
dreptul la educare,
-la un mediu abiant sanatos.
Sper ca te-am ajutat!
:* happy