| idkdjdwh a întrebat:

Buna! Am nevoie urgent de un raspuns. La contestatie mai trebuie sa fie diferenta de 0.5? Am 5.40 la matematica dar eu stiu ca am facut de 5.60 (n-are cum sa-mi scada ca 5.40 am 100% deoarece au fost grila). Merita sa fac contestatie? Eu stiu ca orice punct in plus e bun

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Daaa. Daca esti de parere ca meritai mai mult, fa-o fara niciun dubiu. Si nu, nu cred ca mai exista regula. (si eu am dat examenul, iar in brosura educationala - am citit metodologia in intregime - si pe internet nu scria nimic de diferenta de 0, 5)

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce mi-e 5, 4 sau 5, 6?

dacă-ți scade 50 sutimi? eu n-aș risca

| idkdjdwh explică (pentru sierra1):

Orice sutime in plus conteaza happy am facut contestatie oricum. n-are cum sa mi scada deoarece primul sub a fost oricum grila si stiu ce am facut si mai jos de 5.4 nu o sa am

| sierra1 a răspuns (pentru idkdjdwh):

Tu știi mai bine ce-ai scris.

să ne spui cât ai după contestații, ok?

| idkdjdwh explică (pentru sierra1):

Da. am luat exact 5.60 cum am zis si mi-a crescut media

| isemilia a răspuns (pentru idkdjdwh):

Ce tare ca ti-a crescut. Bravo!

| sierra1 a răspuns (pentru idkdjdwh):

Cool