| Kr0ne a întrebat:

Am niste cosuri si as vrea sa scap de ele. Deocamdata ma dau cu Acneol dimineata, si crema de galbenele seara. Dar mi-as lua si LARA(sa-l incerc). Si habar nu am cum sa le combin. sa fie totul ok.
Pareri? Sa las Acneol si sa dau cu lara dimineata?
Ceva?

3 răspunsuri:
| rap4us a răspuns:

Am citit un articol in care o tanara din America era disperata din cauza asta si a incercat tot felul de medicamente/creme si pana la urma si-a agravat starea, asa ca s-a gandit sa caute remedii naturiste. (alea nu au reactii adverse) Si a descoperit mierea! In fiecare seara si-a pus pe zonele afectate pansamente cu miere pe ele pana dimineata, si cica a observat rezultatele din primele zile (cosurile erau mai mici). Dupa o luna-doua a scapat complet aproape!

| Iyulia3712 a răspuns:

Ce spune rap4us merita încercat. Si eu am văzut stirea aia si da, e aproape sigur ca merge dar ai grija ca mierea sa fie pura, nu din supermarketuri sau contrafacuta (se pot confunda foarte usor, ai grija cum alegi).

| Daydream a răspuns:

Nu incerca LARA! Iti usuca pielea, dar poti sa cauti la farmacie un sapun special cu care sa te speli seara pe fata. Poti incerca Zynerit, dar si acela iti usuca pielea daca il folosesti in exces. Sper ca te-am ajutat, daca mai ai astfel de probleme poti sa ma intrebi