| Adela50 a întrebat:

Am niste dureri de masea de imi vine sa ma dau cu capu de pereti. Ce as putea sa iau?

11 răspunsuri:
| amelia_8867 a răspuns:

Poti lua aulin sau ketoprofen(nu stiu daca l-am scris bine) sunt foarte bune si te va lasa durerea. Te rog un vot: http://www.zuum.ro/pagina.php?id=936

| ChristianMaximilian a răspuns:

Daca eh asa de rau simplu : ANTIBIOTIC
daca e moderat: Aspirina o Nurofen
daca foarte foarte rau nu e :clatestete la mase cu ALCHOOL ...preferibil tuica o din astea NU vin sau bere:d
Fundabig grin

| PuFFy_6962 a răspuns:

Un albocalmin si apoi sa te duci la dentist. happy

| alessia5158 a răspuns:

Tine in gura tuica tare(palinca) cat de mult poti, scuip-o si apoi repeta procedura! --- se ameteste pardalnica de masea! Daca ai la indemana, prin casa, inghite si doua tablete de Nurofen, dar numai daca ai peste 12 ani ( vezi prospectul :http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2014)

| Dominicc a răspuns:

Pastile sau? Daca vrei pastile incearca cu Tador, algocalmin.

Daca vrei ceva de prin casa, incearca cu ceva tare. Baga o gura de tarie la masea, gen tuica, coniac, sau orice e tare. Daca nu ai nici asa ia niste spirt, dilueaza cu apa( sa fie in asa fel incat sa piste la limba, sa arda putin) si il bagi la masea cam 1 minut. Pana amoarte putin, apoi scuipi. Si mai faci asa pana iti amoarte putin. Vei ramane cu un gusst de spirt in gura.

Imi amintesc ca asta am facut o noapte intreaga, ce dureri. Numai cu spirt.

| alinutza92r a răspuns:

Ai putea sa iei aulin, pliculete, sunt ieftine

| Psihiatra a răspuns:

Nurofen.Si ibuprofen poate ajuta.Stiu cum e durerea de masea. Goraznica!

| kiky278 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vezi un dentist! CHiar daca ti se pare o nimica toata un calmant, o pastila nu te-ar putea ajuta.Ar putea fi ceva mai grav si ar trebui pentru orice siguranta sa mergi la un doctor!

| noooname a răspuns:

Daca nu esti fumatoare poti incerca sa fumezi si sa tii cat mai mult fumul in gura.

Pastila care ti-as recomanda-o ar fi : nurofen.

| Kamy99 a răspuns:

Poate e ceva grav. du-te la dentist si vezi ce ai. nu stica un consult ceva am patit si eu, ma durea luam antibiotice dar nimic nu stiam ca e ceva grav totusi incearca un destist! bafta love strucklove struck

| Doddel a răspuns:

Probabil ai o carie, o infectie, mergi la dentist pana nu se agraveaza si mai rau.