| DianaAndreeaDeea a întrebat:

Buna am o cartela de Vodafone si am un telefon Huawei G7300 cum imi activez internetu. Funda pentru cel mai bun raspuns.Mersi.

Răspuns Câştigător
| copilu21 a răspuns:

Https://www.vodafone.ro/....../index.htm
aici o sa gasesti toate indicatiile ca sa activezi :d

1 răspuns:
| Cris_Crisge_1970 a răspuns:

Meniu – Setari – Conectivitate – Conturi de date – Optiuni – Creare
Nume cont: VF Internet pe Mobil
APN: live.vodafone.com
Nume utilizator: live
Parola: Vodafone
Tip autentificare: Normal
DNS Primar: Nu se completeaza
DNS Secundar: Nu se completeaza

Efectuat

Adaugati un nou cont de date? – Da
Meniu – Opera Mobile – Setari – Avansat – Profil Retea – Manual – VF Internet pe Mobil – Activare

Cartela Vodafone:

Meniu – Setari – Conectivitate – Conturi de date – Optiuni – Creare
Nume cont: VF Internet pe Mobil
APN: live.vodafone.com (Trimite SMS gratuit la 321 cu textul LIVE pentru a avea acces la acest APN daca ai activat oferta inainte de 1 noiembrie 2012)
Nume utilizator: live
Parola: Vodafone
Tip autentificare: Normal
DNS Primar: Nu se completeaza
DNS Secundar: Nu se completeaza

Efectuat

Adaugati un nou cont de date? – Da
Meniu – Opera Mobile – Setari – Avansat – Profil Retea – Manual – VF Internet pe Mobil – Activare