| KimEunJung a întrebat:

Am o fata in clasa care tot se baga intre mine si o prietena buna. Cand vreau sa vorbesc cu prietena mea, fata aia tot se baga intre noi si a ia pe prietena mea de langa mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Fata care se baga intre voi e putin invidioasa, vorbeste cu prietena ta, spune-i ce ai observat ca face fata si daca nu te crede poate faceti si o proba sa se convinga sau incearca sa fi prietena cu amandoua

3 răspunsuri:
| LauraOfficial a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa incerci sa le multumesti pe amandoua. Adica acea fata care se baga intre tine si prietena ta cea mai buna, poate nu stiu gandeste-te ca poate are probleme in familie sau chestii de genu' si are nevoie de atentie. Un om NU il poti cunoaste in cativa ani da' in cateva luni. sper ca ti-am fost de ajutor. incearca sa vorbesti cu acea colega sa vezi ca iti doreste dar sa nu vorbesti cu ea cu nervi sau alte chestii vorbeste cu ea calm si linistit!

| Nicoll3 a răspuns:

Probabil e geloasa pe tine si prietena ta. Vorbeste cu ea cu calm si asa poti sa-ti dai seama de ce se comporta asa.

| cookieemo02 a răspuns:

Eu spun sa iei atitudine si sa-i spui: Ce tot vrei de la mine? Daca nu ai prieteni de ce nu-ti faci unii? Nu te mai baga in prieteniile mele, si daca vrei sa fim prieten incepe si tu cu altceva... oricum, cv in genu'... sper sa-ti fie de ajutor.