| nonameeeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

Am o foarte mare problema si suna cam asa : Am paduchi si nu pot sa ma scap de ei nicicum, am folosti o gramada de creme si samponuri de la farmacie, petroluri, am incercat si cu piaptan foarte des[nu merge pentru ca am parul foarte lung, cret si des], ma cautat si mama mea dar nu ii gaseste ca am parul des. mai ales ca incepe scoala si o sa imi fie rusine de colegi pentru ca sunt rautaciosi si nu inteleg ca fiecare dintre noi a trecut prin asa ceva sad Va rog ajutati-ma cu un sfat ceva

Daca aveti ceva de comentat lasati pe altadata, v-am cerut doar un sfat happy

PS : NU MA TUND nici un centimetru!

5 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Nu cred ca vei reusi sa scapi de ei daca nu vrei sa te tunzi. Daca nu renunti la ambitia ta de a nu te tunde vei ramane cu ei asa in cap!

| WolfGirl a răspuns:

Aici sunt cateva tratamente pe care le-ai putea incerca :
http://www.romedic.ro/cum-tratezi-paduchii-la-copii-0P14595

| OpenYourEyes a răspuns:

Spirtul ar fi o solutie.Dar risti sa ramai cheala. Bunica mea cand a fost tanara a avut aceasta experienta si doar spaland-se cu spirt a scapat.

Numai bine!

| Liebe a răspuns:

Pai incearca cu gaz daca nu cumva ai incercat asta sau cauta pe google( dar ceva imi spune ca ai incercat si asta)

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup