| sanic2dra a întrebat:

Am o intrebare adresata in special fetelor.Luna trecuta ciclul mi-a venit in 25.Luna aceasta plec la mare in 28.Azi e 26 si inca nu mi-a venit.Intrebarea e: cum pot sa fac sa-mi intarzie o saptamana sau sa nu imi mai vina deloc luna asta?
E o urgenta! Nu pot renunta la mare si la soare.Si tampoanele interne nu le-am folosit niciodata(nu prefer varianta asta)
Funda garantat!:O3

Răspuns Câştigător
| Chocolacious a răspuns:

Ai 2 opţiuni : ori iei vitamina K, care sigur, te ajută să îţi vină mai târziu... ori anticoncepţionale, dar nu sunt foarte sigură de ele. happy
Sau... dacă nu vrei nici una idn ele, îţi pui, pur şi simplu un protejslip pe slip sau tampon OB. happy
Sper că te-am ajutat. Mult succes! kiss

1 răspuns:
| ukuu a răspuns:

Buna sanic2dra!
Uite nu poti sa faci nici cum sati intarzie sau sa nu iti vina ciclu.Parerea mea e sa folosesti OB!
Ai grija de tine! Distractie placuta la mare!