| deea_8087 a întrebat:

am o intrebare happy Am 15 ani, 1, 65 inaltime, 42kg, iar bust:74cm, mijloc:58cm, sold :84cm. Credeti ca am vreo sansa sa devin model?

Răspuns Câştigător
| badgirl22 a răspuns:

XoXo4you esti rea gratuit. daca ea la 1. 65 si 42 kg e grasa inseamna ca tu esti o anorexica care nu vrea altceva decat sa faca oamenii normali sa se simta grasi.
cat despre deea, model pentru reclame si produse poti ajunge si daca nu ai masurile ideale, dar fotomodel de podium e f greu fiindca esti mica de statura. trebuie sa ai minim 1. 73-1. 75 si sa incepi de pe acum cursuri, fiindca modelling-ul tine putin..cam pana la 22-23 ani.

9 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Vad foarte des la tv modele care au masuratori mai mici decat 90-60-90 si sunt foarte cautate in tari ca Franta, unde se cer aceste modele foarte slabe. Nu mi se pare ca esti grasa la 42 kg, ci potrivita. Insa inaltimea nu e cea potrivita, deoarece trebuie sa ai macar peste 1, 70. Dar daca ai o fata draguta poti deveni model, care sa prezinte haine de adolescente pentru o anumita firma de haine. Gen:
http://www.zara.com/......12/216501/
Sau pentru reviste destinate adolescentilor.

| Didi908 a răspuns:

Buna! Ca sa ajungi model trebuie sa ai peste 1, 75 si sa te ingrasi dar nu mult! Si eu am 42 kg 1, 65 si am 13 ani! La 15 cred ca o sa am 46 kg 1, 70 m! sad Scuze dar eu cred ca nu poti deveni INCA!

| EuPaulA a răspuns:

Salut!
Masurile arata ok, dar un model trebuie sa fie inalt...Acum nu am de unde sti cum arati numai din cateva cifre, dar daca stii sa iti pui in valoare calitatile si mai ales sa stii umbla pe tocuri inalte, eu zic ca ai avea sanse...

| XoXo4you a răspuns:

Iti spune ceva 90-60-90.La 1. 65 inaltime sa ai 42 de kg...nu vreau sa fiu rautaciasa dar esti cam grasuta

| deea_8087 explică (pentru XoXo4you):

laughing desteapto ai idee cum arata un om laughing la inaltimea mea normal ar fi sa am 49 kg laughing si u imi zici mie ca sunt grasalaughing am aproape anorexie laughing

| XoXo4you a răspuns:

Dar oricum mi-am mai adus aminte ceva... Daca ai mai lucra putin sa mai slabesti ar fi ok nu orice fata poate avea 90-60-90 de exemplu eu am la bust 90 dar la sold si mai jos am mai mult decat trebuie si inaltime am 1. 78 dar sa stii sa fi model nu e cea mai buna alegere dar oricum succes

| deea_8087 explică (pentru XoXo4you):

rolling on the floorjet grasa draq

| XoXo4you a răspuns (pentru deea_8087):

Vezi cum vorbesti ca eu ti-am zis parerea mea si daca vrei sa stii eu nu sunt grasa nu am nimic cu tine am zis doar ca esti putin cam grasuta pentru inaltimea ta dar daca altora li se pare ca e bine bravo te felicit sa ajungi sus in modeling

| deea_8087 explică (pentru XoXo4you):

Pa