| Recalo_Ionela_1998 a întrebat:

Buna,am o intrebare...am avut o relație, si pur si simplu a dispărut brusc fără să îmi dea vreo explicație sau vreun motiv din ce cauza a plecat. Credeti ca se va intoarce?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu i-a placut de tine, nu se intoarce

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E greu de prrognozat cu atât de puține informații. Apoi spui. Luni era ok, marți dimineța un mesaj, și apoi tăcere. De aici nu rezultă nici măcar că s-a despărțit de tine. Motivele tăcerii lui pot fi altele.

| Recalo_Ionela_1998 explică (pentru sadrian46):

Da,luni era okey, a vb foarte frumos cu mine, dragastos ca de obicei, marți mi-a lăsat un mesaj, si pauza de atunci... Am fost impreuna 6 luni, ii stiu familia, el pe a mea, a fost la noi... 5 saptamani m-a ținut deblocata, 2 colegi de ai lui mi-au trimis cerere dar i-am blocat, însă în a 6 săptămâna, m-am trezit cu block

| sadrian46 a răspuns (pentru Recalo_Ionela_1998):

Direct, fără explicații? Și de atunci, pauză, nimic?

| Recalo_Ionela_1998 explică (pentru sadrian46):

Fără explicații...

| sadrian46 a răspuns (pentru Recalo_Ionela_1998):

Ce aș face eu. Block și eu. Caut imediat alt prieten. Dacă mai revine, spui. Îmi pare rău, e târziu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Bine zis "credem". Probabil ca nu, nu cred ca se va mai intoarce. Dar nu stim sigur asta.

Adevarul este ca... nu toti au o viata ca in filme, iar unele persoane ar putea sa fie nevoite sa plece de langa familie pentru ca cineva i-a rapit mama sau pe cineva drag si a zis sa nu zica la nimeni altfel se intampla ceva rau, motiv pentru care ar fi plecat si nu a zis nimic in "operatiunea" de salvare. Intelegi?

Cu alte cuvinte, daca nu era o astfel de problema, nu avea ABSOLUT nicio scuza sa nu iti zica de ce pleaca, de ce a disparut si de ce nu vrea sa mai continue relatia cu tine. Daca a facut asta, probabil ca nu a mai simtit nimic si nu a vrut sa mai auda de tine.

Trebuie sa treci peste, indiferent ca vine sau ca nu, sa nu te mai gandesti la asta si sa iti continui viata big grin

Bafta!

| Recalo_Ionela_1998 explică (pentru DoarBogdan):

Stii ce e ciudat? E aproape de mine, 5 minute, nimeni din familia lui nu a pățit nimic, toți sunt bine... luni am vb cu el la tel, vb foarte dragastos, cu te iubesc, ca abia astept sa vin acasa sa te strâng în brațe, etc, marți mi-a lăsat un mesaj cu bună dimineața și a plecat

| DoarBogdan a răspuns (pentru Recalo_Ionela_1998):

Ah, pai eu credeam ca a disparut acum mult timp... dar asta s-a inamplat acum 2 zile numai? Dar in orice caz, nu are importanta. Acum nu mai traim pe vremea scrisorilor si astfel de lucruri. Daca voia sa iti scrie sau ceva, iti scria, fara scuze.

| Recalo_Ionela_1998 explică (pentru DoarBogdan):

6 saptamani cam asa.

| Recalo_Ionela_1998 explică (pentru DoarBogdan):

Ai wap? Ca sa iti explic mai detaliat

| DoarBogdan a răspuns (pentru Recalo_Ionela_1998):

Am Whatsapp, dar poti foarte bine sa explici si aici detaliat (:, poate asa ne dam cu parerea mai mult ^_^

| Andreeush a răspuns:

Dacă a dispărut brusc înseamnă că nu te-a iubit cu adevărat.

| laurentiutirei a răspuns:

Buna.
Probabil nu a fost in stare sa te paraseasca fata in fata asa ca a ales sa te ignore sa iti dea de inteles ca relatia sa cam terminat
si pana la urma de ce ai vrea sa se mai intoarca la tine daca te a lasat treci peste mai sunt si alti oameni

| VasilicaPuscas a răspuns:

Salut, si eu am avut o relatie la un moment dat, cu o fata pe care o chema Ionela ca pe tine si a venit la noi in sat din alta localitate, in timpul verii. Ne intelegeam bine si ne-am si sarutat si pipait... si ceva mai mult, dar peste 3 saptamani a venit o verisoara indepartata de a mamei mele la noi, ca nu au mai fost de cand eram eu foarte mic. Si cand a ajuns la noi cu sotul ei, a venit si cu fiica ei, si era fix Ionela... Ea venise mai repede in sat, inaintea parintilor, la o prietena. Iti dai seama cum m-am simtit ca am avut asa relatie erotica cu ea. A fost foarte penibil ca au stat la noi 3 zile si numai eu, ea si tata stiam - ca mă laudam la el. Dar am zis ca daca tot am inceput asa, asa sa si terminam si ne-am mai prostit pe ascuns cat au stat la noi

| Andreea44y a răspuns:

O fi și-a găsit alta