| Andrada97 a întrebat:

Am o intrebare, am o prietena care de un an numai este aceeasi persoana, nu mai comunica, nu mai rade cum o facea inainte, se imbraca in culori mai inchise, cauza este dezamagirea pe plan sentimental prin care a trecut anul trecut, desi nu arata deloc acest lucru stiu ca nu este in regula, chiar vreau sa ii ridic moralul, cum sa fac asta?

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Genul asta de oameni emo in devenire supratati pe dragoste care cred ca daca au iubit o data si au esuat nu vor mai face asta ma dezgusta profund.Atat timp cat inima inca iti bate in piept asigura-ti drumul in viata.Cine zice ca daca nu ai iubire esti distrus din start? Fa-ti cariera, cunoaste animalele si alege oamenii care nu musca, si abia mai apoi casca ochii la cine alegi langa tine
Realitatea face cel mai bun dus.Eu ma spal zilnic cu ea si am scapat de dorinte efemere

| unvisalbnegru a răspuns:

Spune-i ca chiar daca a fost dezamagita odata sau de mai multe ori pe plan sentimental trebuie sa ridice fruntea sus si sa nu le puna pe toate la inima pentru daca va afla respectivul poate chiar o sa rada de ea si dezamagirea nu e un motiv pentru care trebuie sa fim suparati. dar acesta sa fie doar un sfat prietenesc si nu o cearta sau ceva de genu'. bafta te-am pupat

| Hera2 a răspuns:

Nu cred ca-i va fi bine atunci cand e ea mai suparata tu sa fii bucuroasa ca sa-i ridici moralul:| Mai bine fii alaturi de ea, spune-i ca o intelegi ca e suparata ca si tu esti la fel (chiar daca nu esti, asta o va ajuta sa inteleaga ca nu e singura care "sufera"), plimbate cu ea...etc http://magicat.ro/pisica.php?id=38