| OglindaOarba a întrebat:

am o intrebare...care au fost cele mai ciudate/haioase/enervante expresii care le-ati auzit?laughing

Răspuns Câştigător
| Kidu a răspuns:

Ma enerveaza "ce faci, iubire, sufletel?"
sau.:"da-ti foc"chatterbox

22 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Te iubesc, iubi, sufletel, pufulet, puisor, puiut, cocosel, placintuta big grin

| User a răspuns:

Haioase?thinking
"Scoate scula de scris"laughing - asa zice un prof de'al meulaughing

| Pho3nix a răspuns:

Cand stau linistit la calculator si mama striga ''Claudiuuu, strange-ti hainele, fa aia, fa cealalta...'' bla bla bla chatterbox

| yuli10 a răspuns:

"tzapa-mi si mie apa-ncoa" = da-mi si mie apa straight face

| broscutsaaa a răspuns:

Pai. amuzanta
In clasa a7a. la ora de geografie... o asculta pe o colega care era in stare de corijenta. Si ca sa ia o nota mai buna, ii punea intrebari foarte usoare:
- Care e capitala Romaniei.
- Chisinau.
laughing)

Si aiurea...
Cand cineva povesteste ceva, si se lauda... si mai nimeni nu crede ce zice [ adica intr-un cuvant MINTE DE RUPE ] laughing. mai se apuca unu` sa zica:
- Da`te ba jos din copac. whistling

Sau.
- Cat e ceasul`?
- 12 fara un sfert
- Si ce suferi?
straight facelaughing

| OglindaOarba explică:

Hai ma ca toate sunt geniale din cate mi-ati spusrolling on the floorlaughinglaughinglaughing...si o sa imi trimita e-mail cei de la TPU ca sa declar raspunsul castigatorsad... dar toate sunt misto raulaughing

| Crs a răspuns:

Dati-ai cu buricu-n frunte straight face - enervant

| Bia:X a răspuns:

Ma scot din minti expresiile:"ce faci pisi?" "iubi..." nu le suportlaughing

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

laughing.purcel...scroafa. cap de svecla, mirosi a varza murata laughing,, om fara dinti, pitikanie :@.

| Kqzu97 a răspuns:

"Ai baut prea mult suc" si "Ai mancat prea multe alune"

| babyblue_8473 a răspuns:

"La naiba-n puii mei" laughing

| hasegawa a răspuns:

Sa-mi *** una- de cate ori spun asta am grija sa ma lovesc si cu palma peste frunte
Sa ma bata mama-cand vorbesc repede sau sunt nervoasa fiecare propozitie se termina cu SA MA BATA MAMA.
Iti dai seama de cate ori ma palmuiesc singura in fiecare zi si mama a facut febra la "figurat" de cata bataie mi-a dat.

| xu a răspuns:

In cls a7a cand un coleg a fost intrebat de un profesor daca in Romania exista vreo insula.colegul a zis: da, insula ocladelia langa clujstraight face

| dydy_1756 a răspuns:

''Nu auzi? Sifoane, dara'' worried enervanta expresie happy sau : ''O veni si X cand o manca Stefan cel Mare mamaliga'' happy numai dodii laughing

| Din Mine Zboara Doar Fluturi :) a răspuns:

Pai..."fata mosneagului a ajuns la par si parul era pliiin de mere"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing eram clasa a 4a, cu un prieten la meditatie la engleza si el a scos o fraza celebra: cainele da din coada mea cand latra stapanul lui laughing
sau unu: Bai cacatilor, va mananc. laughing
am auzit ca multi folosesc aceasta formula de salut: Buna ziua! O zi buna! laughing)laughing
Sunt multe... fraze celebrelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai un coleg de-al meu facea un gard.batea un scand de randura, ducea sticla la coniac si dai, si dai.si iar mai batea un scand de randura.intr-o vara l-a tantat piscarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Bă ăla e câine sau pisică? zât în pom "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudata: îți dau m*ie cu lămâie fraiere(am auzit-o la o fata odată și am rămas fără cuvinte.

Haioase: prăjiturica mearolling on the floor epava mea ruginita

Enervante:vai sunt o diva :-&

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfanta macaroana!(haioasa)
Asa a vrut Dumnezeu!(enervanta)
Maimuta occipitala!(ciudata)

| bulionul a răspuns:

Gogosica