| Soriinax a întrebat:

Am o intrebare.
Cum as putea sa-mi inchid culoarea parului?
Daca se poate, cu ceva natural big grin

Multumesc anticipat! ^^

Răspuns Câştigător
| Giulia_5490 a răspuns:

Frunzele de nuc, castan, urzica sau ceaiul negru. Pentru o culoare mai inchisa a parului poti folosi un decoct din frunzele de mai sus, la alegere, cu care sa-ti clatesti parul dupa ce l-ai spalat. La fel si in cazul ceaiului negru, la ultima clatire se poate folosi o infuzie din acesta.
Cojile de nuca ca si frunzele de nuc se folosesc pentru culori mai inchise. In doua cani de apa se pun cateva coji de nuca si doua plicuri de ceai verde la fiert. Amestecul se va fierbe timp de 20 de minute, se va raci si apoi strecura. Cu acesta se va clati parul proaspat spalat.

4 răspunsuri:
| tinapapujik a răspuns:

Spala-te pe par cu ciai de frunza de nuc

| Supps a răspuns (pentru tinapapujik):

Limba romana asasinata: "CIAI" :-0

| tinapapujik a răspuns (pentru Supps):

I'm sorry ma grabeam foarte tare...trebuia sa ies...nu mai comenta

| oana2508 a răspuns:

Poti incerca cu infuzie de frunze de nuc