| Ariamnaa a întrebat:

Buna! Am o întrebare dar fara comenturi de genul esti proasta etc.
Deci bunica din partea mamei sta la tara împreuna cu cei 2 verisori ai mai si parintii lor fiecare la casa lor dar in zona. Cand eram mai mica cam pe la 9 ani ieseam pe strada impreuna cu cei 2 verisori ai mei. Acum nu mai ies fiindca nu ma lasa mama a spus sa nu ma duc fiindca sunt numai baieti.
Mie îmi place de mai mult timp de un baiat de aici e supeeer dragut si frumos. Verisorul meu i-a spus fiindca el stie ca îmi place de el. Eu i-am dat mesaj lui ca o fraiere dar nu mi-a raspuns. I-a spus verisorului meu ca nu prea ii place de mina ca sunt cam grasa (asta cam ce-i drept). Dar nu stiu cum sa slabesc mai repede sa ma placa. Nu vreau sa il pierd il plac asa tare. Dar nu stiu cum sa-i spun.Idei care mi-ar putea ajuta la ceva plssss. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| MarianaOltean1800 a răspuns:

Paaai,de unde sa începem?
Asculta-mi sfatul, prima regula a fetelor, pe care nu ai voie sa o spui nimănui băieților?
NICIODATA, dar niciodată sa nu te schimbi pentru un băiat. Niciodată, dar niciodată sa nu stai după un băiat.
Cred ca ai între 12 si 15 ani deci,gândește te ca o sa întâlnești un băiat mai frumos decât el și după va trebui sa îl refuzi și sa scapi de el. Prea multa munca.O sa crești și o sa slăbești, asa eram si eu când eram mica, eram grasuta și acum sunt bine bine.Dar dacă totuși vrei sa slăbești, fă niște exerciții și nu te lasa de ele,nu multe, câteva abdomene pe zi și niște genoflexiuni pentru început, poți renunță la sucuri cu acid și sa mănânci mai putina pâine. Dar asculta, când o sa arati beton, sa îl faci sa-i para rau, nici sa nu te uiți la elwinking.O seara frumoasa, ai grija de tine ca o sa vina alții mai frumoși și care o sa te placa și asa plinuța.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic pierdut inca, vine iarna si cum stai mai mult in casa, poti sa slabesti, iar la primavara vei fii slabuta si frumoasa, iar baitelul ala o sa ramana cu gura cascata, de cat de frumoasa te-ai facut.

| Ka0ru a răspuns:

Tu nu trebuie sa te schimbi niciodata pentru cineva, iti spun ca fata si din experienta. Daca esti fericita cu tine si te simti bine in corpul tau va aparea la un moment dat cineva care te va iubi exact asa cum esti. Plus ca daca slabesti sa stii ca nu e garantat ca baiatul sa te placa. Numai bine!

| TheChamp a răspuns:

Nu exista asta ca trebuie sa slabesti ca sa te placa un baiat, daca nu te place asa cum esti, inseamna ca n-o sa te placa oricum. Si daca el are pretentii de genul, atunci de fiecare data cand viseaza la cum crede el ca trebuie sa arate o fata, o sa apara alta si alta si etc, Le alege pe baza de fizic si nu pe baza de persoana, nu pe baza de compatibilitate. Nici el nu stie ce vrea.
Eu sunt baiat si n-as iesi cu o fata slabanoaga nici platit, si crede-ma baietilor le plac fetele mai cu forme, mai sa aiba pe ce sa puna mana cum se spune, asta la fizic, dar o persoana nu se alege doar pe criteriul asta, trebuie sa treaca mult timp pana un cuplu poate fi sigur ca se potriveste. Trebe sa fiti compatibil la minte, suflet si corp, tot intregul, asa cum si sufletul tau e compatibil cu propria minte si nu in contradictie daca ma intelegi. Trebe sa gasesti o armonie in tot. Din textul tau n-ai mai mult de 15 ani, voi nu stiti ce e aia dragoste, trebuie sa invatati, sa bagati la cap, nu sa disperati, viata e in fata.
Sincer iti spun, mie imi sunteti tare dragi voi fetele tinere mai sfioase, rusinoase, finute. Si vine un putoi d-asta e baiat care habar n-are pe ce lume traieste sa isi dea el cu parerea despre cum viseaza el el fetele, ca asa crede el ca e cool si da bine in gasca lui de putoi, in timp ce masa ii sufla mucii... come on.
Sfatul meu e totusi sa incersi sa te imprietenesti cu baiatul asta, sa va cunoasteti, ia-o incet. Si daca va potriviti bine, daca nu iarasi bine. Mai sunt multi la usa crede-ma, cineva care te place cu adevarat dar n-are curajul s-o spuna; )
Multa bafta.