| Ondoeneind a întrebat:

Buna, am o întrebare, dar sa nu ma luati la misto va rog, am 16 ani si am o,, prietena" care ma ia la misto în ultimul timp si ma enerveaza la maxim, se crede mai presus decat mine dar nu are cu ce, chestia este ca daca sa spunem ca ne luam la bataie si o bat, ce o sa se întample dupa? O sa am ceva probleme cu politia sau cum? Va rog fara misto-uri ca este chiar ceva serios si deja numai pot ma enerveaza prea rau (dau funda)

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai aia nu-ti este prietena, ci o escroaca care-si bate joc de tine.
Nu trebuie s ao bati, doar sa-i comunici ca nu mai vrei prietenia ei si sa stea departe de tine. O blochezi peste tot si adios, relatie cu escroaca.

| Eireann a răspuns:

Tu trebuie sa inveti sa te controlezi si sa indepartezi oamenii toxici din preajma ta. Ce rezolvi daca te bati cu ea? Da, daca depune o plangere la politie normal ca o sa ai probleme si in plus o sa dovedeasca ca esti nimic mai mult decat o batausa. Poti sa o eviti, ii spui ca nu vrei compania ei si gata.

| Ondoeneind explică (pentru Eireann):

Frate nu e vb aici ca m-a luat doar o data la misto ce naiba ca nu faceam asa daca ma lua o data la misto, dar timp de aproape 2 ani, ma ia mereu la misto încercand sa ma puna într-o lumina proasta, ma ia si cu gagicasu la misto fara sa fac efectiv nimic, si ea pe bune este batausa ca are numai probleme pe la politie, este tiganca d aia de are 4 kile juma’ si se da smardoaica, dar nici nu se spala efectiv frate… PUTE

| CleanHeart a răspuns:

Normal că o să ai probleme și cu poliția și cu familia și îi lași fetei și traume, stai in banca ta si daca nu merge vă despărțiți, nu știu ce e cu adolescenții din ziua de azi, droguri, bătăi, ce înseamnă asta, eu la 16 ani mă plimbam de mana cu un băiat și mă bucuram că îmi cumpara o guma și nu știam de certuri de astea de 2 lei, concenteaza-te pe viitorul tau că anii trec și când ești adult ai nevoie de o cale, bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să renunți la prietenia cu ea.
Da, poți ajunge la școala de corecție dacă o bați. În cel mai bun caz internat la psihiatrie sau o amendă. Nu merită. Viața în libertate este cea mai frumoasă.

| Celestina003 a răspuns:

Spune-i iubitului ei, sau de multe ori fa-i si tu misto de ea.