| Hadassaa a întrebat:

Buna,am o intrebare dar va rog fara hate
Eu fumez de 3 luni,regulat,ma rog... aproape regulat,gen exista zi in care nu fumam, si intre timp m-am lasat de fumat 2 saptamani si am inceput din nou
nu fumam mult, gen 2-3 max. 5 tigari pe zi
P.S am 13 ani
de cave timp am ceva simptome,gen...durere de ureche si de gat in parta stanga, si voce ragusita dar foarte putin... aproape insesizabil
Vreau sa stiu daca e vorba de cancer la gat?

Răspuns Câştigător
| angelcore a răspuns:

Nu ai cancer, ai 13 ani, treci prin pubertate, e normal sa ti se ingroase vocea, mai ales daca mai si fumezi putin, celelate simptome se poate sa fie ca te a tras curentul si ai racit putin, ia ti niste picaturi de urechi de la farmacie, eu am folosit octocalm si sunt foarte bune, dar orice picaturi de urechi merg.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simptomele apar mai tarziu, cand incepi sa tusesti, cand faci probleme cu plamanii...
Nu, de la tutun nu faci cancer in gat, numai cancer de plamani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e vorba de cancer la gat asa repede.Dar se vede ca ai ambitie sa lasi tigarile, ai reusit o data, poti reusi din nou, esti fata, esti micuta si nu-ti sta frumos sa fumezi.Eu iti doresc succes sa le lasi de tot.Multa sanatate iti doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un Psiholog a zis asa :,,Daca un are o problema spre exempla viciul cu alcoolul, el trebuie sa recunoasca ca are o problema, daca nu, nu ai ce-i face,, tu recunosti si vrei sa te lasi de tigari, vei reusi sigur stai calma!