| Maria83937938 a întrebat:

Bună,am o întrebare. Deci eu am intrat la un liceu vocational(pe arhitectura) (am trecut clasa a9a)si vreau sa ma transfer la un liceu real (media de admitere cea mai mica a lui a fost 6.75 si eu am 7.22)nu stiu ce ar trebui sa fac ca sa ma transfer sau daca mai trebuie sa dau diferente si cand sa ma transfer.Va rog ajutor!

1 răspuns:
| Ionuțmocanu6778 a răspuns:

Nu trebuie să dai diferențe dacă te transferi anul ăsta. Trebuie să aștepți să înceapă școala și te duci la secretariat și îi spui împreună cu părintele tău sau tutorele legal ca vrei să te transferi Ia o să îți zică toate actele de care ai nevoie nu sunt multe acte iar majoritatea sunt deja la secretariat Succes și nu uita că după ce începe școala pot exista și alți copii care vor să se transfere așa că ar trebui să te grăbești să nu te transferi la sfârșitul anului