| antonella_5557 a întrebat:

am o intrebare.imi place de un coleg cu care nu prea vorbeam inainte pana in semestru 2 cand a tot intrat in vorba cu mine da nu i-am dat atentie si daupaia a inceput sa faca misto de mine in public insa in particular nu zice nimic si la ore se uita insistent la mine si cand ma uit isi intoarce capu si disimuleaza. oare i place de mine?

Răspuns Câştigător
| ramona_5587 a răspuns:

Parerea mea este ca te placehappy
insa daca face misto de tine evital sau intoarce-i cu aceeasi monedahappy
incearca sa fi indiferenta si fa-l sa fie gelos...
asa iti vei putea da seama daca vrea mai mult de la tine

7 răspunsuri:
| idanna a răspuns:

Deci dupa ce face misto de tine in public ii mai "acorzi" atentie? Hmmm....Fii cu capu' pe umeri fetito e plina tara asta de baieti....civilizati si cu cei 7 ani de acasa care stiu sa se comporte cu o fata...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca e doar un adolescent care isi testeaza sentimentele. Din experienta mea fetele au tendinta sa exagereze foarte mult chestiile astea. O privire, sau o intrebare nevinovata si gata scenariul. Nu cumva totul se intampla in imaginatia ta si a preietenelor tale?

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sper ca nu te superi pe mine dar eu nu cred ca acest baiat te iubeste.happyDaca te-a facut de ras in public este foarte clar ca nu te place.happy Cauta altul pentru ca asta cu siguranta face misto de tine.
Succes!happy

| AllenTJ a răspuns:

Sunt multi baieti care se poarta foarte bine cu prietenele lor sau iubitele lor. Colegul tau nu este in aceasta categorie.

| antonella_5557 explică:

Sant momente cand se baga in seama cu mine dar niciodata atunci cand sunt alte persoane de fata...si eu fiind fumatoare si ma duc cu alti baieti la tigara cateaodata in public ma intreaba ca de ca fumz...ca sa ma duc cu batii la tigara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ştiu cum sau de ce, dar eu am aceiaşi problemă. Un tip se tot uită insistent la mine, dar când mă uit la el intoarce capul.Prietenii mei mi-au spus, că el spunea de mine că sunt drăguţă. El vrea să intre în vorbă cu mine, dar parcă îi e frică de ceva! Ajutaţi-mă şi pe mine vă rog!
Totuşi despre tine antonella, cred că te place, dar îi e frică să îşi exprime sentimentele.

| monyk a răspuns:

Buna, sigur te place dar este indignat de faptul ca nu ii dai atentie...happy