| Miranda27 a întrebat:

Am o intrebare mai... ciudata, mai mult pentru adolescente. Cum ar trebui sa arate camera unei adoloscente? Adica, de exemplu, cand esti mica iti pui pe rafturi jucarii de plus, papusele si chestii din astea, iar pe pat niste perne roz cu printese sau asa ceva. Dar cand mai cresti ce iti pui mai "special" decat raftul cu rechizitele pentru scoala (pe care toti il au) si "mini biblioteca" adica niste carti puse pe un raft :p. Si cam ce culoare ar fi camera, ce ati pune pe perete (postere sau poate ati face un perete artistic). De altfel, cum ar arata camera perfecta pentru fiecare (fata!)? Vreau idei... happy

Răspuns Câştigător
| AnonimaAnima a răspuns:

Eu una mias pune cartile sau desenele sti eu in fiecare zi desenez si mi le pun pe un raft din birou dar tu poti sa ati asezi nu stiu niste flori sau poate tablouri nu stiu machiajurile, samponurile, cremele, balsamurile, happy parfumurile, etc happy sper ca te-am ajutat happy

5 răspunsuri:
| Mirunelu a răspuns:

Camera mea e verde, dar daca nu esti fan culoarea asta merge mov, sa fie girly dar nu de copii. Postere si desene pe perete, palme imprimate pe perete de diferite culori ale unor persoane speciale, oglinda pe perete in forma de steluta si mai multe stelute mici de oglinda pe langa, multe rame cu poze cu mine si prietenii, poze cu mine si prietenii lipite pe dulap, pe usa si cateva stelute de sclipici ca bate soarele acolo happy. Chestii care ma reprezinta si la care imi face placere sa ma uit.

| xBianca333x a răspuns:

Pai depinde de stilul tau : de exemplu eu prefer stilul simplu dar totusi copilaresc :
peretii combinat in 2 culori deschise si postere poza desene d-ale talewinking da si biblioteca ar da bine. Am si eu o biblioteca micuta!

| VanillaCheps a răspuns:

Cameta unui adolescent ar trebui sa ii avanatajeze stilul de viata =daca este sportiv ar potea avea medali de la concursuri, echipament, poze...
Culoarea nu conteaza asa de mult, de obicei albul este recomandat pentru orice camera, dar pentru o fata cred ca mov, rosu sau tapet sunt dragute.
Sper ca te-am ajutat happy

| AnonimaAnima a răspuns:

Salut, eu una am peretii mov cu o dunga pe jumatate pe lungim alba, peretele de langa pat este peretele meu artistic unde desenez ce vreau cand vreau ( desenele se sterg cu apa, un burete si o solutie ) pe restul peretilor am postere, desene (pe hartie ), poze, diplome, pe jos am un covor pufos alb, pe pat am un ciarciaf movcu o inima mare neagra si perne albe, jaluzele mov cu alb si acum ami pun pe pereti inimi negrewinking
e ceva ce am visat eu eu mi-am facut camera si eu o voi renova cand voi doriwinking insa tu poti face cu culorile tale preferatewinking
SPER CA TEAM AJUTAT happy :*

| Miranda27 explică (pentru AnonimaAnima):

Eu cred ca o sa am camera rosu cu gri (covorul e rosu negru si gri) si o sa imi desenez niste inimi sau ceva cu negruwinking poate imi pun si niste postere. Dar inca nu am vopsit-o deci pot inca sa na razgandesc cum. Dar de exemplu ce pot sa imi pun pe rafturi (doar pana acum am avut tot felulu de jucarii si din astea cu care de fapt nici nu mi-am dat seama ca nu ma mai joc laughing) si aveam camera impreuna cu sora mea mai mica)- acum mi-o fac separat. Acuma vreau sa scap de cateva jucarii (le dau, etc.) si pe un raft imi pun colectia papusi de portelan, ca totusi alea nu sunt jucarii - nici nu le-am desfacut din cutie si nici nu o sa o fac laughing) tu ce iti pui pe rafturi asa mai specific (unele fete isi pun bibelouri da mi se par putin de adulti laughing) ) Deci ai idei? happy