| Marius_Pîrvulescu_2000 a întrebat:

Buna, am o intrebare pentru voi.De curand m-am indragostit de o fată pe gustul meu,mi-a atras atentia din prima zi de școală, dar până acum nu am intrat in vorba cu ea.Este exact fata viselor mele.Am impresia ca ma place din mai multe motive, sa vi le spun pe rând. 1)De fiecare dată când trec pe lângă ea se uita în ochii mei adânc,pupilete i se dilată, se roșeste la fata si apoi baga capul in pământ. 2)Se uita pe furiș la mine cand ma intorc își întoarce capu' spre o fată de lângă ea. 3)Eram aproape langa si ai am inceput să o privesc in ochii,apoi a stat putin si m-a facut fraier. După am incercat sa intru in vorbă cu ea pe motivul ca m-a facut "fraier", alt motiv nu aveam.I-am spus cateva cuvinte dupa care ea s-a uitat la mine,a incercat sa spuna ceva, s-a incurcat,a început sa zambeasca la mine dupa care a zis ca mă bate. Acum mie imi pare ca-i place de mine dar am auzit de la o colegă ca a vorbit cu ea, cred că i spus ca-mi place de ea la care ea m-a facut prost. Am 14 ani, 1.80 ca înaltime,spate drept si o dragoste imensă pentru ea. Ce ziceti îi place de mine sau nu? P.S:
Daca credeti ca-i place cum sa actionez,sa intru in vorba cu ea, stă in permanență cu prietenele ei si nu pot sa vorbesc cu ea.La un suc nu o pot invita,parerea mea suntem la țară si sunt doar magazine mixte, gen.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Avand in vedere ca-s colegele tale poti sa te duci sa te infiltrezi si tu in grupu lor in pauze, te duci random si te legi de ceva ce se discuta in momentu ala, sau iti dai si tu opinia despre ce vorbesc. Bine, daca ti se pare ca vorbesc chestii prea personale nu te baga, cand au o discutie asa ge despre scoala, haine etc.

Răspuns Apreciat de Editori
| Anonimaa56 a răspuns:

Poti încerca sa te infiltrezi in grupul ei de prieteni. Si sigur ca veți începe sa virbiti. Nu ii zi din prima ca o placi, ci vezi cum se comport, de obicei sunt 2 tipuri de fete care te plac, cele care tipa si zic ca te bat sau ceva in genu sau cele care se rusineaza foare repede...trebuie sa vezi daca ii strălucesc ochii cand vorbește cu tine sau daca se rusineaza. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Te poti indragosti de cineva care nu e pe gustul tau?

Invit-o la cules.

| SkyPilot a răspuns:

Ai toate semnele ca te place. Mai ales chestia cu pupilele, care nu poate fi falsificata.
Comportamentul agresiv la adresa ta este pe aceeasi linie. Cand o fata iti face o rautate din senin, o face ca sa fie bagata in seama.
Incearca sa o prinzi singura si sa vorbesti cu ea. Gandeste-te la niste lucruri frumoase pe care sa i le spui, dar nu exagerate.
Pentru ca spui ca stati la tara, la voi nu e un loc unde se aduna cei de varsta ta seara?