| hii134 a întrebat:

Buna! Am o intrebare. Toată familia mea are ochii deschiși la culoare (fie verzi, fie albaștri) și eu ii am caprui ca mama. Însă și din partea tatălui toti au ochii albaștri sau verzi și din partea mamei la fel. Ochii mei sunt schimbători, uneori caprui deschis uneori închis, depinde zi, stare, vreme. Chiar uneori bat foarte puțin spre verde. Precizez ca unele rude cu ochii verzi, aveau ochii mai închiși in tinerețe și pe la 30-35 de ani s-au înverzit mult. Întrebarea este, e vreo sansa ca cu vârsta sa mi se deschidă la culoare? Ma refer la 20-30 de ani. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil la batranete, stiu persoane care aveau ochii verzi cand erau copii si la maturitate s-au facut caprui. La batranete este posibil sa se deschida culoarea, sau betia mai poate fi cauza, dar nu recomand.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa, fiindca culoarea ochilor nu se mai schimba.

| hii134 explică (pentru Violleta2022):

Eu știam ca odată cu vârsta la Bătrânețe, cât albește parul se pierde din melanina și din ochi. depinde cred

| Violleta2022 a răspuns (pentru hii134):

Ochii nu isi schimba culoare niciodata, doar parul albeste.
iar la 30 de ani nu ai nici macar par alb...deci nu se pune problema de imbatranit asa devreme.

| PedoBarbie a răspuns:

Oi fi adoptat.

| hii134 explică (pentru PedoBarbie):

Seman la ochi cu mama)) după cum am zis, suntem singurele cu ochii asa

| PedoBarbie a răspuns (pentru hii134):

E posibil unele combinări. Vecinul ce ochii are?

| hii134 explică (pentru PedoBarbie):

Amuzant, din pacate am exact aceeași culoare ca ea și seman cu tata)) nu e nicio combinare, stai calm

| 1997onur a răspuns:

._.

| hii134 explică:

Nah, seman la ochi cu mamalaughing

| anlusa626 a răspuns:

In mod normal nu, dar exista lentile de contact happy