| shifii a întrebat:

.am o mare problema...am facut o prostie foarte mare... Parintii mei au aflat ca fumez... Ei intotdeauna au avut incredere in mine si mi.au acordat foarte multa libertate... Ei sunt suparati pentru ca i.am mintit, nu pentru ca am fumat... De la cearta asta, oricum nu vreau sa mai fumez. Dar alta este problema...nu stiu cum sa le recastig increderea..va rog ajutati.ma si dati.mi niste idei puppy dog eyes dau funda:*

Răspuns Câştigător
| McSergio91 a răspuns:

Cum ziceau si altii mai jos, increderea se castiga in timp, eu nu-ti zic sa te te ofeti sa duci gunoiul, sa speli vasele si alte tampenii ca astea sunt si responsabilitatile tale dar sa le faci asa facultativ nu din oblicatie ca vezi ca te cearta ai tai daca nu faci. Eu iti sugerez ca o perioada de timp ( las la aprecierea ta cat tp) sa le demonstrezi ca esti aceeasi fata care era inainte de a minti sa fi naturala si las-o mai usor cu minciunica sau cu anumite anturaje.

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Asta o vei face in timp nu ai cum in 2-3 zile.
pur si simplu ii asculti si ii ajuti cum poti.
cand spun la ora x sa fi acasa pei atunci sa fii.
mai faci ordine ceva. daca esti fata faci curat speli vasele etc.
si bineinteles numai pui gura pe asa ceva.

| mFlorian a răspuns:

Increderea nu se castiga, se dobandeste pe parcursul uni perioade de timp, poate o sa aiba incredere din nou in tine dar nu ca la inceput.

| alexforyou a răspuns:

Stima,respectu si increderea se castiga in timp...asa k nu fi suparata.pana la urma sunt parintii tai si te vor iertam, poate au facut-o deja

| roxyiby a răspuns:

Incearca sa ii faci sa creada ca esti mai responsabila, stiu ca o sa sune ciudat, dar am trecut printr.o faza asemanatoare:ofera.te sa duci gunoiul, spala vasele, ajuta pe mama ta la curatenie, intreaba.i cum se simt....la mine a functionat...

Fundita?:X