| Tmcn a întrebat:

Am aplicat in vara pentru facultatea de farmacie (asistent) la un oras la 14 ore distanta de orasul natal. Am fost admisa la un oras foarte apropiat, la Inginerie alimentara si taat vrea sa ma duc acolo. Recent am aflat ca am fost admisa si la farmacie.
Precizez ca la Inginerie alimentara fac multa mate si nu imi place deloc matematica. Chiar nu stiu ce sa fac, ce sa aleg, si cum as putea sa-l conving. Sfaturi? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna
Orienteaza-te spre ce iti place tie. nu ce iti dicteaza parintii! Esti majora! Explica-i ca nu iti place matematica, si ca vrei sa mergi la Farmacie. E decizia ta, tu vei lucra in domeniul respectiv, nu el!