| Lalysuka a întrebat:

Am o MARE problema... de fapt nu e chiar o problema, ma rog... sunt intr-a 7a si am note destul de bune intre 8 si 10, numai ca am o colega care ma enerveaza, deci sta in banca cu cel mai destept copil din clasa si mereu copie de la el. De exemplu la matematica au aceleasi note iar la fizica sau alte obiecte unde ne da pe nr ia 7, 8 si se vede ca in oral este bata si nu stie nimic si totusi are 10 in catalog. Iar mie imi este ciuda pentru ca eu stau pana la 12 noaptea si invat iar ea sta linistita ca daca da test are de la cine copia, Sau daca se intampla sa ia un 7 se milogeste si ii pune 9 si nu mi se pare corect.In plus e vecina de bloc cu mine si ea are o prietena foarte buna si la scoala vai draga pupici etc, etc, iar cand se intampla sa aiba nevoie de ceva apeleaza la mine, pe care nici nu ma baga in seama. Cum pot sa fac sa ii spun in fata ce cred, tinand cont ca sunt mai timida si ea e mai nesimtita si are mult tupeu? Vreau sa ma eliberez odata! Multumesc ca ati citit!

5 răspunsuri:
| stefan97nic a răspuns:

Pai cand apeleaza la tine incearca sa nu o mai ajuti. Iar cand copiaza de la cell destept fai semn la prof sa o prinda. Dar cand ii pune nota buna spune-i la profesoara ca nu merita nota sa o ascvulte sa o vada daca merita si daca merita nota nai cei face

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca copie? bravo ei! Spune-i ca nu vrei sa o ajuti cand are nevoie de ceva. dar in niciun caz sa o parasti pentru copiat! Incearca si tu daca te oftici! tonguelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol. Am si eu aceeasi problema ca tine. laughing
Mama mea mi. a spus sa nu ma ingrijorez pentru. ca o sa se vada rezultatele la un examen cu supraveghetori sau la liceu unde nu o sa o mai aiba pe colega aia langa ea :]. Si in plus tu stii in mintea ta ca esti mai buna decat ea :]. Nu ai de ce sa iti faci griji ^.^

| sabyx a răspuns:

Daca eram in locul tau pana acum ii dateam cu jet scuze expresia