| User009271 a întrebat:

Buna, am o mare problema deci am Un coleg(de Banca) care si-a cumparat vape si intr-o pauza mi-a zis sa incerc si eu deoarece nu mai incercasem niciodata si eu am tras in clasa dupa accea la ora de franceza profa a plecat la si 20 a spus ca are sedinta iar eu si colegu meu am mai dat un puf(in clasa) si cand vine profa(peste 5 minute) spune ca miroase a vape si a precizat ca dupa sedinta se va uita pe camerele de luat vederi noi am dat pufuri le sub banca oare chiar se va uita? A spus ca putem fi si exmatriclati cei ce a facut asta se poate? Profesori se pot uita pe camere oricand? Va rog ajutati-ma sunt speriat de mor

2 răspunsuri:
| IL0VEDINER0 a răspuns:

Nu poti fi exmatriculat pentru asa ceva.Prima data trebuie sa le trimita aviz parintilor, apoi note scazute la purtare, apoi exmatriculare.Este drum lung pana acolo. Cel mai rau lucru care se poate intampla esta sa va spuna dirigintei si sa primiti o morală de 10 minute dar cel mai probabil profesoara de franceza nici nu se va uita pe camere

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ca fumati (si) la scoala e una.
Ca fumati in clasa, in timpul orei e culmea tupeului.
Ca fumati in clasa, in timpul orei, cu camerele de supraveghere pornite, e culmea prostiei!
Voi mai stiti de ce mergeti la scoala?