| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o mare problema mare, eu am mustata si am folost aparatul de ras Gillet si acum am mustata mai deasa si parca a mai crescut in 2 saptamani.

Ajutor, va rog.

Răspuns Câştigător
| Uxellodunon a răspuns:

Faza este ca atunci cand ti-a crescut prima data mustata, a inceput subtire si nepigmentata, pe masura ce firul a crescut, a capatat o baza tot mai groasa ramanand cu un varf subtire.

Dupa ce te-ai ras, ai retezat firul de la baza groasa. El apoi a inceput iar sa creasca, insa acum baza retezata devenind varful firului, care acum are si varful gros (fosta baza) si noa baza la fel de groasa. Asadar, noua mustata crescuta dupa barbierit pare mai deasa.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Da-i o forma draguta si ai grija de ea, e nice

| AFR81 a răspuns:

Pai si cum te putem ajuta noi? Daca iti place cum iti sta, pastreaz-o, daca nu, rade-o din nou cu aparatul tau de ras Gillette.