| mikimik a întrebat:

Am o mare problema nu stiu ce sa fac.Deci, e un baiat cu care ies de cateva zile.E putin mai mare decat mine cu 4 ani(21ani are el).Ma ia cu el peste tot ne plimbam in fiecare zi.Pana aici toate bune si frumoase.Dar ieri inainte sa iesim am dat pe niste poze cu el si cu o prietena de'a lui (credeam ca e fosta) dar nu l'am intrebat nimic de pozele alea.Cand am iesit elimi zicea ca risca multa ca iese cu mine deoarece sunt minora. L'am intrebat ca atunci de ce ma mai cauta si imi zice sa iesim(el ma cauta in fiecare zi nu eu).A zis ca lui ii place de mine ca sunt cuminte nu umblu dupa mai multi baieti deodata si ca pentru varsta mea gandesc foarte matur.Si deodata deschide un subiect care are legatura cu pozele alea. Mi'a zis ca el mai are o relatie dar nu sta cu aceea fata ca o iubeste ci ca nu are unde sa se duca daca se desparte de ea deoarece el si'a vandut apartamentu pe care il avea ca vroia sa se mute din oras dar parinti fetei cu care este l'au convins sa nu se mute din oras ci la ei.El mi-a zis ca nu o iubeste pe ea deoarece cand s-a pus cu ea, s-a pus din cauza la un prieten de'al ei.Pe mine m-a lasat uimita si am zis ca stiu ca am vaut niste poze.El mi-a zis ca tine enorm de mult la mine si ca nu ar profita niciodata de mine.
Nu stiu ce sa fac daca sa mai continui sau nu.El mi-a zis sa nul sun ca sa nu fie cu ea si mai bine astept telefonul lui.Dar el ma suna in fiecare zi numai seara nu stam impreuna ca e cu ea. Ma bucur ca a fost sincer si mi-a zis dar nu stiu ce sa cred si nu stiu ce sa fac.
Multumesc mult ca mi'ati ascultat poveste astept sfaturi pup!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vrajeala,sa nu il crezi, eu sincer nu i-as cadea in plasa

| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca te-ai complicat prea mult. Oricat de mult ti-ar placea de el poti sa traiesti cu gandul ca se duce in fiecare seara in patul altei fete? Si Doamne fereste daca afla iubita lui de tine, te bagi in probleme si mai mari...nu stii cat de geloasa si periculoasa poate fi.
Iti spun ca el nu o sa dea cu piciorul la tot confortul pe care il are acolo, pe tine incearca doar sa te duca cu zaharelu'...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmmm...nu stiu daca e adevarat ce spune...dar:
Evita-l, pentru ca nu te merita. Mi se pare desprinsa dintr-o telenovela povestea lui.
Oricum, intre voi nu o sa mearga: tu il astepti pe el, in timp ce doarme in fiecare seara langa alta.
Si e singur pe lume, de nu are unde sa se duca, decat la acea fata? E orfan, nu are unchi, veri, PRIETENI?! Mi se pare exagerat. Nu cred ca ar putea cineva sa stea cu o persoana pe care nu o iubeste doar ca nu are sa se duca. Exceptand telenovele, desigurbig grin.
Sfatul meu este sa nu ii mai raspunzi la telefon. El te scoate in oras doar cand are chef de tine si nu e disponibila cealalta.
Sa nu accepti sa fii a doua optiune pentru nimeni, mai ales pentru un baiat! happy
BAfta!

| sore18 a răspuns:

Buna,sfatul meu este sa te distantezi de el acum cat inca nu tii la el pentru ca mie personal mi se pare ceva "putred" la mijloc, cine stie ce intentii are, si cat despre vorbele frumoase si tot ce-ti spune asa vorbesc toti baietii ca sa abureasca fetele, daca nu ar iubio nu ar avea poze cu ea si nu ar mai sta cu ea, eu te sfatuiesc sa stai departe de el...cine stie cum are si vreun copil..gandestete la tine si incearca sa nu intrii in belele, mult succes. P.S. Sunt multi baieti pe lumea asta nu ii inghiti lui minciunile.

| mikimik explică (pentru sore18):

Mersi mt pentru sfat

| anonim_4396 a răspuns (pentru mikimik):

Nu ai pentru ce