| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema. Sunt in clasa a 5 a si maine ( luni ) dau test la geografie la penultima ora si credeti-ma ca ma simt asa de rau. am emotii, ma gandesc ca stau in banca,imi imaginez ca-mi aduce foaia si este mult /greu.,etc si uit tot. si iar am emotii si MOR ACOLO PUR SI SIMPLU cu mainile inghetate, fluturasii in burta si tremurici. Ce sa fac sa nu mai frica asta? Imi e frica de orice test! Pana si de cel de la engleza ( la engleza sunt cea mai buna din clasa si am numai 10 ). Deci. ce sa fac? Ma mai si stresez ca la geogravarza am un 8 la oral si daca nu iau un 10-n test mor straight face. Va rog sad Ajutati-ma. Dau funda, dau orice!!!!crying Poate unii dintre voi stiti cum e sa va simtiti asa, e groaznic!

Răspuns Câştigător
| ŞtefanaTCK a răspuns:

Trebuie doar sa te relaxezi.
Uita-ti scopul, uita pe moment faptul ca trebuie sa iei 10 ''ca daca nu mori''.
Lasa gandirea asta cu ''trebuie sa fiu cel mai bun, trebuie sa am doar 10''. Invata suficient si logic. Foloseste-ti mintea putin si coreleaza informatiile intre ele pentru a le putea retine rapid si frumos.
Geografia e o materie in care trebuie, pe baza cunostintelor, sa inchizi ochii si sa iti imaginezi spatiul despre care ai invatat.
Lasa frica, fi sigura pe tine. happy
Multa bafta!

| anonim_4396 explică (pentru ŞtefanaTCK):

Mersi mult, nu stii cat inseamna in momentul de fata un raspuns de incurajare pentru mine. happy

| anonim_4396 explică (pentru ŞtefanaTCK):

Am luat 9 happy Cea mai mare nota din clasa rolling on the floor

3 răspunsuri:
| TeeaD a răspuns:

Exact asa ma simt si eu de cand eram mica...si uite ca nici pana acum in clasa a 9-a nu i-am revenitlaughing.eu te inteleg perfect dar mi-as fi dorit sa nu pun atata suflet in note...ca pana la urma nu cu ele o sa traiesti in viatahappy