| BigTimeRushDenyse a întrebat:

.Am..o mica..intrebare! Cam..ciudata! Oare..sunt gravida? Imi-greața! Putin! Da..tot..imi-somn! Pentru ca stau pana la 2-6 noapte! Manac! Putin! Beau..foarte putin! Pe zi! Apa! Si chesti! Sunt....gravida? Repede. FUNDAA! sad

9 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Draga mea, daca tot ti-ai inceput viata sexuala, intereseaza-te si de modurile de contraceptie.La varsta de 14 ani,consider ca este cam devreme, dar poti sa folosesti anticonceptionale, sau sa ceri sa foloseasca prezervative.Un test pentru sarcina ar fi binevenit, ca sa stii ce ai de facut, sa nu mai stai stresata.Somn,greata,poate sa-ti fie si de la oboseala. Faptul ca nu mananci,ca nu bei lichide,cat trebuie, astea pot sa-ti dea letargie(somnolenta, lipsa chef de orice).Asa, pe moment, nimeni nu poate sa-ti spuna daca esti gravida! Dupa 3-4 saptamani, de la contactul sexual, s-ar putea vedea daca esti insarcinata.

| BigTimeRushDenyse explică (pentru pietrean):

laughing da...imi-putin greata! Ma doare capu! Si...nu am facut sex! Am 14 anii! Nu prea manac! Dorm pana la 14:00-15:30! Ca..toata noapte stau trează! Si..nu prea beau!laughing si. draga! Eu am diabet! De la 11 anii! Si nu cred ca sunt gravida! laughing sper ca ai inteles! Te puupp:*

| pietrean a răspuns (pentru BigTimeRushDenyse):

Daca nu ai facut SEX, cum sa ramai insarcinata? La 14 ani,nu stii CA FARA SEX NU POTI RAMANE GRAVIDA(exceptie inseminare artificiala).Vad ca engleza o folosesti,dar romaneste,gramatical stii sa scrii? Spui ca ai DIABET! Dar daca bei Coca Cola(care are si cofeina si poate de asta nu dormi), crezi ca nu are zahar? Apoi "si draga... sper ca ai inteles", cu toate ca nu tin neaparat sa mi se vorbeasca cu DUMNEAVOASTRA, mai vezi pe la "profil" ce varsta au oamenii, care incearca sa te ajute.Ca sa nu te mai obosesti, am 60 ani, deci la varsta asta, cred ca inteleg multe lucruri, dar nu vreau sa inteleg INCULTURA si LIPSA DE BUN SIMT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca te stii ca ai facut sex neprotejat, atunci da!
Daca ai facut protejat, atunci nu!
Tu stii!
Primele simptome ale sarcinii apar dupa aproximaiv doua saptamani de la conceptie. Semnele difera de la femeie la femeie si, la aceeasi femeie, de la sarcina la sarcina. Primul si cel care pune pe ganduri cel mai tare este intarzierea / lipsa sangerarii menstruale. Alte semne care sunt luate in considerare sunt cresterea in volum si intarirea sanilor, aparitia starilor de greata (asociata sau nu cu varsaturi), oboseala, ameteli, mictiuni frecvente, schimbari de stare emotionala.
Un test de sarcina cat mai repede.
Te pup!

| pietrean a răspuns (pentru anonim_4396):

As putea indrazni sa te intreb ce varsta ai? Multumesc daca imi raspunzi, deoarece in "profil" nu ai vrut sa apara!

| SimonaQs a răspuns:

Citeste aici :

http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Poate iti regasesti simptomele.

Pa Pa :*

| Alinn98 a răspuns:

Nu cred ca poti fi gravida. Oricum poate pur si simplu organismul tau nu are nevoie de mancare pe moment. Eu din cate stiam trebuie sa mananci mai mult pentru ca si plodul ala are nevoie de vitamine si chestii. Oricum mai bine fa-ti un control sau cauta pe internet simptome. Sper ca te-am ajutat

| BigTimeRushDenyse explică:

Uhmm.oamenii! Am 14 ani! Really? Nu ma doare sanii! Imi-putin greața! Si ma doare stomacu! Si capu! Des! Nu manac! Mult ca eu an diabet! Nu beau mult! Coca cola beaulaughing) P.S nu cred ca sunt gravidă! Nici nu am facut sex! laughing))?

| 15081997 a răspuns:

Buna am si eu o intrebare vreau sa stiu daca sunt insarcinata am cateva simptome. ameteli durere de cap mici greturi. imi vine. sa vomit da nu pot durere de sani durere de burta. dureri la vagin durere de mijloc urinez mai des si am cateva pofte.si mi-am facut un text de sarcina. si a iesit negativ va rog frumos dati-mi un. raspuns cat mai repede sun speriata.