| m0nica a întrebat:

Buna,
Am o mica mare pr0blema... sad. Apr0ape niciun baiat din clasa nu se comporta frumos cu mine sad. Cum as putea sa ii schimb? Cum trebuie sa ma comp0rt ca sa se comporte frumos cu mine?
Ajut000r.

Răspuns Câştigător
| silver19 a răspuns:

Unii deintre voi nu a-ti inteles intrebarea?! pai daca se comporta urat cu tine da-i naibi si nu-i mai baga in seama, cum adica sa te comporti frumos cu ei daca ei se comporta asa cu o fata? fa-ti un prieten sau 2 iar pe restul ignorai si ai sa vezi cum o sa se bage pana la urma in seama cu tine, daca sunt prosti si au glume de 2 lei n-are rost sa-ti pierzi timpu, sunt niste plictisiti de viata si atat!

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Respectul se castiga nu se impune sau se cerceste.Probabil exista un motiv sau mai multe pentru care nu esti respectata de colegi asa ca ar trebui sa te analizezi putin si apoi sa iei o decizie in functie de cauza problemei.Incearca sa nu ii refuzi atunci cand iti cer ajutorul, sa le zambesti sa ii inviti undeva sa iesiti dupa orewinking

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fi amabila, draguta fara sa ii cicalesti sau sa-i obosesti. Ajuta-i la lectii, explica-le ce n-au inteles. Incet incet te vor aprecia.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu ai cum sa ii schimbihee hee. Ma gandesc ca poate pari fitoasa sau esti genul isteric de nu te suporta niciunul, cum zici tuhappy

| Gabry a răspuns:

Pur si simplu nu-i baga in seama.Arata-le ca nu pui la suflet ceea ce iti spun ei si ca esti o fata desteapta care isi vede de traba! Se vor plictisi pana la urma de atitudinea asta...

| me_3408 a răspuns:

Eu am avut acceiasi problema in clasele anterioare.La inceput nu ii bagam in seama, dar nu prea a functionat. Apoi le-am aratat cine e sefa.Acum ma respecta.si se poarte frumos cu minebig grin Nu stiu daca o sa functioneze si la tine, dar la mine a functionat

| Raisa a răspuns:

Da.is prostisad si eu am aceeasi problema...sad

| ExTrEaM^^94 a răspuns:

Vad ca esti draguta nu inteleg de ce se comporta ei asa cu tine thinking Depinde si de tine cum te comporti, si eu am o colega grasa si fitoasa si vorbeste asa subtire ai zice ca plange mereu laughing am trecut peste partea ca e grasawinking am zis ca nah ea nu vrea sa fie asa dar cand o aud cum vorbeste mor laughing asa ca depinde de tine tongueSau daca nu ei is gaywinkinglaughing

| m0nica explică:

Nu sunt grasa, si nici ei nu. s gay. Dar intrebarea era ...cum sa ii schimb? Sau poate pr0blema e la mine... cum, sa ma c0mport?

| cs4ever a răspuns:

Pai da-mi mie id tau.si.o sa ma port eu frms cu tinetonguetongue

| κίllą a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, pai eu nu incerc sa-i schimb, ci incerc sa le fac fiecare zi un iad laughingexact cum mi-au facut-o si ei mie, mai demult. Eu intotdeauna le-am platit tuturor cu aceeasi moneda, pentru ca nu ma las calcata in picioare de nimeni. Indiferent cine ar fi acea persoana (mama, tata, sora, coleg, profesor, dusman)winking si ar trebui sai intelegihee hee normal ca ei isi permit sa injure pe cineva, daca acasa la el, asa o injura taicasu pe maicasahee hee nah...de cele mai multe ori prostia e ereditara laughing

| xeon a răspuns:

laughing...asta e o intrebare simpla, de obicei la mine in clasa majoritatea baietilor cu exceptia mea se comporta urat cu fetelelaughing, ei cred ca daca sunt puterinici si smecheri pot agata fetelaughing, sau inseamna ca ei habar nu au de fete iubesc fotbalul mai mult ca orice si nu le pasa de fete.''EU SUNT MORT DUPA FETElaughing''

| Iulya_2892 a răspuns:

Stiu cum e si eu am fost in situati din astea.In primul rand u pune la suflet! Poarta-te frumos cu ei, vorbestele frumos[fate ascultata. vorbeste clar.fii foarte sigura pe tine]. O sa vezi cu timpu o sa te respecte!:*