| eoooo a întrebat:

Am o mica mare problema Imi place de un baiat! El stie asta de l prietenul lui cel mai bun de la prietena mea cea mai buna si s-a si prins dupa felul in care il privesc si ma comport. Problema cea mare este ca ele e genul de baiat "c**var"adica mai bine spus ii plac toate fetele. Prietenul lui ma sutine dar si ma avertizeaza in acelasi timp mi-a spus ca baiatul este genul care da liber dupa cateva zile si o sa sufar doar. insa eu sa fac ce vreau. Nu prea stiu ce sa fac? Pe mess intra foarte rar ins ade fiecare data cand a intrat a vorbit cu mine,, si ghioninu e ca mai intra si pe invizibil sad. Deja am devenit prietenii destul de buni. adica daca am nevoie de ceva ma ajuta daca are el nevoie de ceva il ajut. Dar nu pre vorbim chiar daca ne vedem in ficare pauza. fiindca nu prea stiu ce sa il intreb sad Ajutati'ma ce sa fac crying( Ms. Funda JI vot folositor la toti :*:*

Răspuns Câştigător
| yoachimy a răspuns:

E de apreciat faptul ca desi este mai " c... ", stie ca-l placi si nu profita de astawinking. Este bine daca te ajuta la nevoie, si este si mai bine daca va intelegeti. Stiu cum este vazutul in pauze si sa nu stii ce sa vorbesti cu el. Eu tot timpul imi doresc sa petrec cat mai mult timp cu baiatul de care-mi place, dar tot timpul imi amintesc ca sunt cam praf la capitolul comunicare laughingbig grin. ( daca-mi place baiatul respectiv ) Deci, nu trebuie sa ceri parerea altora legat de ce sa vorbesti cu un baiat. Toate vin de la sine. Poti sa-i vorbesti despre orice. Poti sa-l intrebi ce hobby-uri are, ce pasiuni are. Daca de exemplu pauza este dupa ora de sport, il poti intreba daca practica vreun sport in afara scolii ( daca-ti spune ca da, ii ceri mai multe amanunte " cum ai ajuns sa joci? cum de-ti place? " ). Poti totodata sa organizezi o "ieseala" cu mai multi colegi, respectiv prieteni comuni ( cand sunt mai multi e mai usor de vorbit, atunci chiar ca toate vin de la sine) si sa mergeti la plimbare impreuna, si atunci o sa fie o atmosfera prielnica discutiior. Ce pot sa-ti spun? Bafta!winking :*

2 răspunsuri:
| Catalina13_8929 a răspuns:

Am fost in situatia ta.big grin si mie de fiecare data cand stau fata in fata cu un baiat pe care il plac.il intreb ce ora are sau ce ora a avut.nici eu nu prea stu ce sa spun.ma blochez.ai putea sa ii spui o faza tare ddin ora dar csare chiar sa fie amuzanta. trebuie sa gasesti ceva! funda?:*

| noname_6733 a răspuns:

Ar fi mai bine sa il lasi pe el sa faca primul pas
daca te place.mai ales ca e c**var si ai fost avertizata ca o sa te dea la o parte destul de repede.nu merita sa suferi.