| JUST1ANIME a întrebat:

Am o mica problema cu Messenger-ul. Acum vreo cateva saptamani am descarcat messenger 11, dar nu mi-a placut straight face si l-am uninstallat. Apoi am luat din nou Messenger 10, dar nu-l mai pot instala, imi da o eroare, astfel : " Yahoo Messemger is unable to download files needed for installation. Please check firewall settings and retry installation. "

Cum sa fac?

3 răspunsuri:
| Gabryel32 a răspuns:

Intra pe mail si logheaza-te pe: mail.yahoo.com, apoi incearca sa ii dai unistall, sterge toate fisierele si re-instaleaza unul dintre : Yahoo Messenger v8.0 sau Yahoo Messenger v11.0 O zi buna!

| VLΛD a răspuns:

Dezinstalezi messu
apoi mergi la start menu, dai click pe run. scrii regedit.exe iar apoi dai enter. apoi mergi la HKEY_CURRENT_USER\ Software\, si stergi yahoo...nu's sigur daca merge

| Florinel a răspuns:

Ia verifica firewall si vezi daca e pe off sau pe on, daca e pe on dai off, sau invers tongue