| HoneyFlv a întrebat:

Am o nedumerire thinking Cum se face ca atunci cand imi place un baiat, prima data nu am nimic cu el, apoi vorbesc cu el dar cand ajung in punctul forte sa zic asa, si sunt pe punctul de a fi cu el dintr-o data nu mai vreau laughing adica, constentizez ca nu e bine, si ca poate ii stric omului sentimentele dar asa fac. Si mai am o problema, tin baietii foarte mult in asteptare, am avut un caz in care un baiat a stat 8 luni dupa mine, si vorbeam intruna, zi si noapte, orice,oricum am ajuns sa tinem unul la altul,credeti-ma nu stiu cumlaughing dar nu am fost impreuna, pana s-a saturat dupa atatea luni de asteptat, m-a intrebat ultima oara si nu am vrut.nu ma inteleg, de ce fac asa? E ciudatthinking caut "baiatul din film" perfect, desi stiu ca nu exista...de fiecare data simt ca nu e pentru mine, nu pentru ca ma cred speciala sau nu stiu ce, dar, eu sunt mai de moda veche sa zic asa, imi place romantismul, imi plac declaratiile, si simt ca nu gasesc pe nimeni potrivit pentru mine, am 15 ani, oricum am o gramada de timp la dispozitie pentru baieti si relatii serioase, dar simt ca e timpul sa ma maturizez si in privinta aceasta happy

Ce ma sfatuiti?

mersii anticipathappy

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă aştepţi după băiatul perfect, o să rămâi singurică toată viaţa, sau mergi din bărbat în bărbat. Bărbatul sau femeia perfectă încă nu sa născut! Baftă!

| HoneyFlv explică (pentru onasis1961):

Stiu, crede-ma.Si la faza asta ca ''merg din barbat in barbat'', prefer sa stau singura sincer laughing la 15 ani ai mei mi-e foarte bine asa.Dar cateodata mai simt nevoia sa am pe cineva aproape..Nu zic ca incerc sa caut perfectiunea, doar pe cineva care sa ma inteleaga, sa-mi inteleaga felul de a fi.

| Nolkyz a răspuns:

Pai... E destul de evident ca nu e ceva serios, iar tu de fapt, inconstient, incerci sa iti intaresti stima de sine. Incerci sa-l cuceresti, reusesti, si la revedere. Cauti "victime". Si mai este o chestie. Stii ca dupa ce te combini cu un tip pe care il vrei se duce tot farmecul, nu? Cam asta e. Insa ai sa dai candva de un tip cu care nu ti se va intampla asa... Insa nu trebuie sa cauti acel tip. Va aparea cand te vei astepta tu mai putin.

| HoneyFlv explică (pentru Nolkyz):

Chiar aveam nevoie de un raspuns de genulhappy mai ales partea a2ahappy mersii

| Nolkyz a răspuns (pentru HoneyFlv):

Cu placere! happy

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

No'...ai doar 15.La fel ca tine, nici baietii nu stiu ce vor la varsta asta.Si eu sunt la fel, adica de moda veche.Prefer sa crap in mine cand il vad cu alta, decat sa ma duc sa ma injosesc sau sa-l intreb daca simte ceva pentru mine.
Nu-ti face griji.Pentru fiecare exista cineva.Bineinteles tu incerci sa iti gasesti argumente, explicatii pentru chestiile care le faci, fiindca nu vrei sa regereti mai tarziu.Te-ai gandit ca poate problema era la ei? Oricum, nu dispera! Nu vad ce relatie serioasa ai putea avea la 15.

| SerafimHD a răspuns:

Dacă aştepţi după băiatul perfect, o să rămâi singurică toată viaţa, sau mergi din bărbat în bărbat. Bărbatul sau femeia perfectă încă nu sa născut! Baftă!

| MeritaSaMaiFiuAsa a răspuns:

Imi place parerea ta de la final. un mic sfat : Incearca sa nu mai tii baieti atat de mult in asteptare, iar daca vrei sa afli daca baiatul e cel potrivit intra intr-o relatie cu el. Daca se va dovedi ca baiatul va fi cel potrivit va fi perfect, daca nu vei stii macar ca ai o inimioara. ♥