| Ariel21 a întrebat:

Buna! Am o nelămurire si am nevoie de ajutor. Imi place super tare de un coleg din clasa (si stie si el asta) dar de fiecare data cand vreau sa vorbesc cu el parca,, fuge, de mine. De vreo cateva saptamani sta de vorba foarte mult cu o colega de a noastra, ii cere mereu temele(inainte de saptamanile astea mi le cerea mie chiar daca in prima faza ziceam ca nu i le dau), ii face complemente zilnic, chiar daca a mai fost imbracata asa de nenumarate ori, cauta motive ca sa o poata atinge, iar pe mine nici nu ma baga in seama aproape, ba mai mult daca fac vreo gafa in aud cum comneteaza si rade inainte nu făcea asa. Din toată povestea asta ce sa inteleg ca imi face in ciuda, ca isi bate joc de mine sau ca o place pe colega respectiva?
Ps. La mesaje ori raspunde foarte greu, ori deloc, ori in cel mai rau caz nici nu da seen. Înainte nu prea se întâmpla(asta dupa ce s-a despartit de fosta)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai este clar, o place foarte mult pe colega ta, de aceea o cauta pe ea si fuge de tine.

| juljewel a răspuns:

Move on, o place pe ea.
La barbati e foarte simplu, cand te place, stii sigur asta pentru ca se poarta ca atare, fara jocuri si fara despicat firul in 4 cum fac femeile. Iti recomand filmul "he's not that into you"