| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o prietena care acum este singura,dar a avut mai multi iubiti,in fine nu asta e problema,problema e urmatoarea :un baiat cu un am mai mare ca ea,tot da semne ca o place,dar nu e sigur,totul a inceput acum doi ani intr-o excursie,cand ei tot glumeau si el tot o facea sa fuga dupa el,etc. dar apoi o vreme nu a mai dat semne prea evidente,intr-o zi iar venea la noi cand vb, si ne intreba,,ce fac fetele?,, ii dadea cu zapada,etc. desi da semne de atata timp nu a spus nimic pana acum,anul acesta a inceput sa-i deie cu palma la fund impreuna cu colegii sai,pe care tot el ia pus,alta poveste, dar tot nu spune nimic,e tare ciudat. uneori da semne alteori nu,adica,intr o saptamana luni stau pe sala ii dau cu palmile la fund,ii dau cu zapada,o urmaresc,etc,marti la fel,iar miercuri,joi,vineri,nimic... apoi cand ea se asteapta mai putin,iar incep... ea nu poate sa il intrebe direct,pentru ca il poate supara sau poate parea disperata, iar el nu are curajul sa eu spuna.nu inteleg de ce nu are curajul sa-i spuna ca o place,ii e frica sa nu l refuze,ii e rusine de ce o sa creada colegii,spuneti mi va rog niste sfaturi pentru prietena mea,ce ar putea sa faca sa vada daca o iubeste si spuneti mi de ce credeti ca acesta nu are curajul sa i spuna ca o iubeste,pentru ca este destul de evident dar nu poti sa te ducu si sa i spui,,buna te iubesc hai sa fim impreuna. astept parerile voastre si dati mi va rog niste solutii sa o ajut pe prietena mea pentru ca se simte foarte ciudat,va rooooooooooooooog, dau funda la cel mai bun comentariu dar astept cat mai multe, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. In primul rand, ar trebui sa o sfatuiesti pe prietena ta sa nu se mai lase tratata astfel : ca o parashuta. O fata care se respecta, nu va accepta palme peste fund, si nici nu va fugi dupa un baiat, nici macar in gluma.
Pana nu o sa invete sa se respecte ea pe ea, nu are nici o sansa sa stabileasca o relatie sanatoasa cu nici un baiat.

1 răspuns:
| alexutza071 a răspuns:

Buna! poate ar trebui sa incerce inca o relatie.Niciodata nu se stie.Succes!