| BiaLoredana a întrebat:

am o prietena care mereu spune „auzi Bianca" cu un ton de parca as fi omorato
cine poate sa ii spuna cum pot sa fac sa nu mai fie asa de rea
dar numai acest raspuns nu il vreau „nu mai fi prietena ei "
multumesc
dau funta

Răspuns Câştigător
| qMisaki a răspuns:

Pai roag-o frumos sa nu iti mai spuna " auzi Bianca " pe tonul acesta, ci sa iti spuhna pe un ton, mai calm. Intreab-o apoi daca tu o deranjezi cumva cu ceva; daca rasp da, ii zici ca iti ceri scuze si ca nu o sa mai vb asa cu ea; daca zice nu, atunci zii ca nici ea sa nu-ti mai faca asa.
Funda? plz, am nevoie!

2 răspunsuri:
| miiooo a răspuns:

Spune-i sa iti vorbeasca mai frumos, dar spune-i cu o voce calma, stii cum se spune,"cu vorba buna"si fa-o sa inteleaga ca te deranjeaza tonul ei

| georgiana_3360 a răspuns:

Incearca sa vb cu ea si sa aflii dc are acest fel de a spune ...succes! sper sa te ajute astawinking