| tremuriciiuliana a întrebat:

Buna am o prietena cu care am fost certata multa vreme din cauza unei fete care s-a bagat intre noi, azi imi cere sa fim din nou prietene dar eu am o retinere, ce parere aveti sa-i dau o sansa? mentionez ca am copilarit impreuna si ne-am ineteles mereu bine pana a aparut aceasta fata, cat timp am fost certate ne era greu sa ne ignoram chiar daca aceasta fata ii spunea sa nu mai vb cu mine refuza si ma saluta si de ceva timp se baga cu mine in seama. Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Cred ca ar trebui sa analizezi bine situatia, tu esti cea mai in masura persoana sa faca asta. Si iti vei da seama singura daca prietena ta merita o a doua sansa sau nu. Eu zic ca da, dar trebuie sa fii mai precauta, si fii mai atenta la comportamentul ei. O sa faci alegerea potrivita, o sa vezi.

| bluesky a răspuns:

Bineinteles ca ar trebui sa ii dai o a doua sansa! Nu inteleg, tu te-ai despartit de ea pentru acea fata? Pai nu stiu daca te va maia ccepta ea acum, dar incercarea moarte n-are! Succes si nu mai lasa pe mineni si nimic sa intervina in relatia voasta!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

"Greşeala e omenească. Iertarea e divină". Lasă orgoliile. Dacă a învăţat din această greşeală, merită şi mai mult a doua şansă. Oricum, să vă fie învăţătură de minte. Cred că dacă ar veni cineva şi mi-ar condiţiona prietenia lui cu prietenia altuia, l-aş lăsa imediat acolo şi m-aş feri de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! toti meritam o sansa si mai ales cand se caieste, probabil si-a dat seama ca nu poate trece pe langa tine si sa nu te salute si acum regreta. O prietenie de lunga durata cum este a voastra din copilarie nu trebuie lasata pentru nimic altceva indiferent de consecinte. Purtati o discutie in 3 si poate veti rezolva problema.Deseori un prieten te raneste si tu trebuie sa-l ierti, nimeni nu este menit sa fie perfect.By

| fluturas a răspuns:

Exact prin asta trec si eu acum. o prietena s-a certat cu mine din cauza unei alte fete care s-a bagat intre noi. daca ea mi-ar spune ca ar vrea sa fim din nou ca la inceput nu stiu ce i-asi raspunde, dar...

eu cred ca ar trebui sa-i dai o a doua sansa. pana la urma nu ai nu stiu ce de pierdut daca o faciwinking., dar poti sa ii spui exact ce simti. : ca iti doresti sa fiti din nou prietene, dar nu ai mai accepta ca o alta fata sa intervina intre voi, o ierti si speri ca nu se va mai intampla - sau ceva de genu big grin. sa vezi cum reactioneaza...
si a-ti putea fii din nou prietene, dar sa nu mai pui chiar asa mult suflet la inceput. sa o lasi pe ea sa se revanseze pentru ce ti-a facut. poate a invatat ceva din asta, poate ii este din nou dor de tine -adica de prietenia cu tine si o sa va intlegeti ca la inceput sau poate mai binewinking kiss

stiu cum ii sa ai o prietena si dintr-o data sa nu mai vb cu tine, sa nu te mai bage in seama din cauza unei alte fete straight face, dar sper ca va fi binewinking iar voi ve-ti fii idn nou prietene, oricine merita o a doua sansa big grin kisswinking