| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna. Am o prietena de la un alt liceu cu care ies in parc, desi e mai complicat oarecum. Cititi ce i s-a intamplat.
Ea e genul de om mai pe o ureche oarecum, iar acum o luna plecase de acasa noaptea pentru ca s-a certat cu mama ei pentru ca vorbea cu un tip de aproximativ 25 de ani, insurat si cu 2 copii acasa(prietena are 16 ani). Acest barbat e si de etnie roma si cel mai probabil s-a ales si dosar penal pentru ce a facut.
Mi-a povestit ea ca era odata tot asa prin parc si ca a trecut o masina pe langa ea. Din ea a iesit el si i-a spus ca e frumoasa si chestii de genul si i-a cerut Instagramul. Au vorbit ei acolo,apoi seara cica s-au intalnit undeva intr-un cimitir unde a avut loc si primul sarut si ca el i-a pus mana pe fund. laughing
Mi-a mai spus ca au mai fost si undeva la o gradinita de langa liceul ei,doar ca i-au vazut camerele de supraveghere si dupa faza cu fugitul de acasa, s-a aflat.
Azi am iesit din nou cu ea in parc si mi-a spus ca inca il mai place si ca regreta ca a fugit in noaptea aia,ca daca nu fugea,inca mai era cu el impreuna. Era si geloasa cand vedea postarile tipului cu sotia sau cu alte femei pe Tiktok si ea le injura.
Ea i-a cautat si masina,azi cand trecea cate o masina,se uita mereu dupa ea,sa vada daca nu cumva e masina lui si pe oricine vedea cu o masina gri sau ca avea ceva freza asemanatoare cu a lui,se ducea sa verifice daca nu e el.
Problema e ca ea inca il cauta si oarecum ar vrea sa vorbeasca din nou cu el,desi vreau si eu sa o ajut,nu vreau sa o distruga pedofilul ala. Mi-a mai spus ca a avut si ganduri suicidale si ca se gandeste non-stop la el.
Ce as putea sa ii spun? Dar fara sa se supere si sa ne stricam prietenia.
Va rog,nu imi spuneti sa nu ma mai bag in treburile altora, ca fiecare face ce vrea, dar dupa mi-ar parea rau daca s-ar intampla ceva cu ea.

5 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Poate ai nevoie de cineva mai echilibrat in viata ta.
Este o varsta ingrata Intr adevar dar daca ai putea sa i spui ca baietii mai mari insurati nu vor cauta o alta fata decat pentru distractie.
Inteleg ca are nevoie de validare prietena ta, insa neincrederea si disperarea ei s-ar putea sa nu o duca pe cai prea bune.Sa nu pice in mana vreunui lover boy, Doamne fereste.
Tu sa ai grija de tine și sa fii responsabila pentru viata ta in primul rand.
Toate cele patru,

| Madaxo97 a răspuns:

Prietena ta are probleme grave la cap dacă are genul asta de gelozii și la 16 ani a ajuns să fie spărgătoare de căsnicii. Tu nu prea ai ce să îi faci dacă pe ea atât o duce mintea, poți să îi ți ce discurs vrei tu, ca nu e bine ce face, sau să își caute un băiat de vârsta ei, bla bla bla, ca ea are mințile sucite de ăla, nu te va asculta, cel mai bine o lași în pace sa suporte consecințele acestei prostii în care s-a băgat.

| MistarGoGu a răspuns:

WTF! Aproape 10 ani diferența! Pedofilie este pentru vârste mai mici! Sub 12 eventual și cu raport sexual! Aici poate vorbim de corupere de minori!
Nu știu ce au băieții ăștia dar parca hipnotizeaza fetele!
Fata unei vecine de la mine din Bv s-a cuplat cu unul din etnie fotbalist de prin GL sau Brăila! Fata cu ASE! el nici cu 10 clase! Au fiert părinții când au auzit! Au peste 15 ani de când sunt împreună au și băiat măricel sa aibă acum vreo 11 sau 12!

| Korkodeln a răspuns:

Cred ca e prea tarziu acum, a fost corupta, si fara influenta unui factor de autoritate (parinit, Biserica, etc.) nu isi va mai reveni vreodata.
Sunt fete cu o educatie mai precara, dar cu bun simt si buna crestere, prietena ta nu e din ale, probabil asa a vazut in familie sau e frustrata de saracie si vrea sa scape.
Fii sigura ca rromul insurat insurat cu doi copii nu a dus-o la cimitir noaptea sa o pupe romantic si nu i-a pus mana pe fund, ci altceva, de aia a si fost condamnat sau cercetat penal.
In ceea ce te priveste nu uita ca "cine se baga in troaca il manca porcii", vezi sa nu iti zica "hai draga ca vine si prietenul lui, sa iesim impreuna cu masina aia ciumeaga..." si sa va trezit drogate si trimise la produs, eventual si batute daca va impotriviti, sunt cazuri in presa aproape saptamanal.

| AndaAlexandra a răspuns:

La vârsta asta vă încearcă hormonii nicidecum iubirea. Eu zic că orice i-ai spune, nu ii va pasa. Atâta timp cât ea e fixată pe tipul ăla, nu va vedea nimic altceva in jurul ei.