| andreeacoolromyna a întrebat:

am o prietena foarte buna care a avut multi iubiti de care s-a despartit dar acum are unul care e de treaba si dragut. insa eu nu am avut inca nici unul si imi doresc mult. problema e frica! in plus ma face geloasa ca vb despre el tot timpul. cum pot sa procedez ca sa ma cuplez cu un baiat de care imi place dar care nu stiu ca ma place sigur?

2 răspunsuri:
| violetajustme a răspuns:

Singura cale este sa afli, vorbeste cu el, afla ce simte pentru tine si daca vrea o relatie de amicitie sau sa fiti impreuna... nu trebuie sa fi geloasa si tu poti avea un prieten si poate fi de 10 ori mai bun si mai frumos si mai intelept

| CristiB93 a răspuns:

Pai daca iti place de el,ce mai astepti?
du-te si intreaba-l happy,nu ai nimic de pierdut,nu astepta prea mult pentru-ca o sa ti-l ia alta fatawinking,daca nu ai curaj atunci pune o prietena sa-i spuna ca iti place de el si sa il intrebe daca lui i place de tine happy si daca ai vreo sansa cu el,nu astepta prea mult,ti-am spus, risti sa il pierzi, poate el nici nu stie ca tu il iubesti si atunci poate nu se uita la tine ca la o iubita, iar pentru asta trebuie sa stie, asa ca fa-l sa afle ca iti place de el pentru nu ai nimic de pieddut, eventual poate o sa il castigi pe el big grin mult succes bye bye happy