| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena. o prietena mai apropiata, care place baiatul pe care eu il iubesc[acum 5 zile am aflat de la ea, mi. a martirisit], desi stia, a continuat sa. l placa sigh Faza este ca, ea se comporta f. frumos cu el in prezenta mea [aaa si am uitat sa va zic, mi. a zis ca nu. l mai place dar stiu ca minte doar pentru a nu ma suparaoh go on]oricum, ea se baga in seama cu el, si el vb cu ea, o priveste, numai stiu ce...sigh desi baiatul este mai mare decat ea cu 6 ani la mine cu 5:p, dar eu ma intristez foarte repede cand vad ca vb aman2 aproape imi vine sa plangsad...sigh desi baiatul mi. a spus intr. o seara foarte multe lucruri pe care nu credeam ca o sa mi le spuna niciodata sad. El este exact ca mine, suntem nascuti in aceeasi zi, aceeasi luna. dar anii diferitioh go on. El ma priveste si pe mine, si e foarte dragut cu mine, nu pot spune. dar eu chiar il iubescsigh dar eu cred ca mai mult o place pe ea chiar daca este mai mica decat mine. sigh Voi ce credeti?sad

Asta este povestea.Msi anticipat :-

3 răspunsuri:
| Ramona4you a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa-i spui baiatului respectiv ce simti pentru el si sa vezi ce izce si el cat despre prietena ta nu stiu ce sa zic dar poate chiar nu il mai place. Bafta :X:*:*:*! fundita? big grinbig grin:*:*:*:X:X

| vlad9gabriel a răspuns:

Eu unul cred ca merita sa incerci si totusi poate ea ii poate oferi ceva ce tu nu poti dar totusi eu cred ca daca el chiar ti-a zis acele lucruri merita sa risti, la urma urmei mai bine faci tu primul pas, pana nu incepe eabig grin eu unul cred ca daca este un baiat cumsecade n-o sa te faca sa suferi daca s-ar intampla ceva rau
MULT NOROC CU EL happy

| summertime a răspuns:

Sincer,daca vezi ca se uita asa la nu stiu cate fete odata, mai bine l-ai uita.Cine stie la cate fete se mai uita! In fine...stiu ca e greu sa uiti un baiat pe care il iubesti.Incearca sa vorbesti cu prietena ta si zii ca vei pune la indoiala prietenia voastra daca mai continua sa se dea la el. Daca nu vrei sa strici prietenia cu ea, incearca sa mergi la el si sa ii spui ce simti.