| SmartLie a întrebat:

Am o problema, adica prietena mea are o problema care ma afecteaza si pe mine.
Deci ea vrea sa mearga la liceul la care merg si eu dar maicasa nu o lasa. ce ar putea face sa o lase?
I-a zis deja de o gramada de ori sa o lase si tot nu o lasa...

3 răspunsuri:
| ioanadecasmir a răspuns:

A incercat sa o intrebe intr-o zi in care a fost super bine dispusa? daca nu spune-i sa incerce. la mine a mers de fiecare data.

| TudyCFR a răspuns:

Sa ii spuna ca asta conteaza foarte mult pentru ea sa fie aproape de tine si sa va mai intalniti pe la scoala si chestii de astea care ar fi un avantaj la noua scoala.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sa aiba rabdare, ca mai e ceva timp pana atunci.Cu cat aduce in discutie mai mult subiectul cu mama sa, cu atat o determina pe aceasta sa se opuna.Sa se poarte ca si cum n-ar mai interesa-o subiectul, acesta ramanand secretul vostru.Atunci cand vi se v-or da optiunile depinde de ce v-a completa ea.